Kävin tarjoamassa 2003 mallin Avensista vaihdossa uuteen Passattiin. Ei tullut kauppoja. Passat on törkeän kallis auto, ja kaiken lisäksi ruma kuin mikä. Penkkien istuinkankaatkin olivat kuin jostain 70-luvulta.
Uusi Passat:RUMA ja KALLIS
bolsevikki
248509
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
totesin sen koeajon jälkeen kun golffin sitten ostin !
Oisko sana "kiikkulauta" sellanen joka kuvais avensista parhaiten ... aika lähellä
Ninpä, köyhälle kaikki on kallista ja Avensis vielä vaihdossa. Ole tyytyväinen kun päästivät sinut edes sisälle AUTOliikkeeseen.
Kansanautoliikkeestä! Volkkari on kansanautoyhtiön tekele ja sellaisena se pysyy. Hyvää siinä on se että sitä on helppo korjata itse.
Korjaamista kyllä siinä sitten riittääkin. Sitten kun Volkkarifanaatikko tulee järkiinsä ja kyllästyy alituiseen korjaamiseen niin pitää käydä hankkimassa auto. Monien mielestä uton tarkoitus on olla apuväline liikkumiseen eikä korjausharrastuskohde.
Minulla on ollut kaksi vw:tä ja yllätys oli melkoinen kun niidenjälkeen hetkellisen mielentervehtymisen hurmiossa vaihdoin toisenmerkkiseen autoon. Varaosaliikkeessä käynnit on niin harvinaisia ettei edes enää osaa asioida sielläkäydessä.
osta.nytkin oman löytäminen parkkipaikalta teettää tarpeeksi töitä.
kuinkahan harmaan avensiksen omistaja löytää
omansa,niitä kun pyörii jaloissa joka nurkalla.
Ei sitä päivää tule että minä ostaisin niin vaatimattoman ja tökerön näköistä autoa kuin passat.Lisäksi kaikki volsut kokoonsa ja ominaisuuksiensa sekä varustelun puolesta sikamaisen hintaisia.Paremman näköisiä ja isommpia saa lisäksi halvemmalla.
tuollaisiksi helvetin tyylittömiksi ja muotoiluvammaisiksi, brittien varpain kasaamiksi riisikupeiksi! Kuskeja kun seuraa, koomisen näköinen mainoslippis päässä olevia vanhoja kalkkiksia, jotka eivät ymmärrä autoista mitään. Ja, lähelle jos sattuvat pääsemään, haisevat pahalle ja hampaat hoitamatta. Kyllä tämä tojoporukka on niitä sakilaisia. Volkkariväki on sitä parempaa väkeä. Heillä on hyvä tyylitaju, muotivaatteet sekä he ovat muutenkin huoliteltuja. Menkää risellaväki äkkiä pois täältä saastuttamasta!!
Passat variant-02 vaihtui toyota avensis wagoniin!
Kalliita on passatin huollot ja jakopäänhihnan vaihdot! Boxin vaihto maksoi 600 euroo! Toyotassa
ketju ja 3 v takuu!
tekee,kun Toyotassa ei kuulemma ole koskaan vikoja...
;D
voikin antaa pitkän takuun, kun itse tietää, että vikoja on vähän ( kaikissa autoissa on vikoja, toisissa enemmän, toisissa vähemmän)
ihmeet ne vasta viattomia ovatkin,kun on viiden vuoden takuu.
Eipä ole Toyotalla luottoa omiin tuotteisiinsa.
Jos olisin köyhä niin kiinostaisi.
himoitsit uutta Passattia ja kun VW liike ei arvostanut sinun upeaa Avensista kuvittelemmallasi hyvityksellä niin purat nyt pettymystäsi täällä haukkumalla autoa,josta aikaisemmin unelmoit.
Mene nurkkaan häpeämään,lapsi...
perseestä!
ajatellaan vaikka kahta polkupyörää,toisessa puusta tehty satula ja toisessa pehmustettu.
Puinen kestää mutta on kaikin puolin hankala koko ajan.
Pehmustettu on mukava ja muutaman vuoden välein saattaa verhoilu pettää...
Samaa voi verrata autoihin,toiset saattaa olla kestävämpiä mutta ajaminen on aina epämukavampaa kuin toisilla.
Jos isäntä ehdoittasi että joudun ajamaan seuraavat 500 tuhatta Toyotalla ottaisin lopputilin ja kehoittaisin herran ajamaan itse.
On niillä niin paljon eroa.
On muuten tullut ajeltua molemmilla ja mielipide ei ole Essolta.
Jos huomaat noin paljon eroa vw:ssä ja toyossa, kokeile joskus ajaa sitikalla.
Ulkoa päin auto on ihan OK, mutta sisältä aivan mauton koelauta. Samaa sarjaa kuin joissan 500 sarjan uusissa bemareissa.
Kamala hökötys.
En minäkään oisi ottanut anjovista vaihdossa on se niin surkea vain LAATUAUTOJA.
Ruma kuin mikä? ja vielä kallis? No miksi hitossa sinä sellaisen aioit ostaa??
ettet päätynyt uuden Passatin omistajaksi. Minä erehdyin ja nyt saanut juosta korjaamolla remontissa joka viikko. Pahin vika uudessa Passatissa on se, että joka sadeyön jälkeen kuskin jalkatila on täynnä vettä.
hyvä ihminen ikkuna kiinni, siinä ei ole enää sellaista veiviä vaan painat pientä namiskaa ja vot sehän sulkeutuu. Ei vaan, sinulla mitään Passatia ole, sinulla ei ole siihen varaa.
Eihän kukaan täysijärkinen ostakkaan autoa uutena, vaan antaa muiden korjata lastentaudit ja pikkuviat pois. ;) (Etenkään uutta mallia)
ne täällä volkkaripalstalla hyvin viihtyy mutta oli se auto tai keskustelupalsta niin Volkkari sen olla pitää.
öö mut kuitenkin olisit halunnut sen ruman ja kalliin volsun?????? ei jummarra