Mitenkähän on kannattaisiko minun 43-v. miehen, joka ei ole koskaan seurustellut etsiä samanikäisistä naista vai nuorempia.
Olen seurannut keskustelua ja ihmetellyt joidenkin naisten mielipiteitä miksi 4-kymppine mien haluaisi itseään nuoremman naisen
En ole aivan kokematon, minulla on ollut muutama yhden yön suhde ja kerran parin kuukauden suhde, mutta en lukisi sitä seurustelusuhteeksi.
Minä (mies) koen että mun biologinen kello ei raksuta aivan niin kovaa vauhtia kuin samanikäisen naisen, koska minun ei tarvitse synnyttää. Haluaisin ehkä lapsia. Ensisynnyttäjä 43-v. nainen on melko iäkäs.
Miten on
8
766
Vastaukset
- tyttlityllerö
tuossa mitään estettä miksi et voisi hakea nuorempaakin seuraa:) itse olen kohta 23 ja seurustelen yli 40 miehen kanssa.
- olla 40 +++
kun mies samoihin aikoihin pääsee eläkkeelle?
- ei iästä
ja sitä paitsi aika hankalaa löytää nainen, joka haluaa lapsen.. Varsinkin varttuneena nelikymppisenä. Silloin alkaa yleensä pesä jo tyhjentymään ja lapset lipeävät maailmalle.
- anette
olet vielä ihan hyvässä iässä jos ajattelee perheen perustamista. 10-vuotta nuorempi vaimo olisi varmasti ihan hyvä vaihtoehto sinun tilanteessasi. En usko että yli 40-kymppiset naiset olisi kovin innokkaita enää perheen lisäykseen ja onhan siinä jo riskinsä. Miestä ikä ei onneksi rasita siinä suhteessa.
- neuvonantajasi
Kannattaa ottaa sitten semmonen nainen, joka ei ole koskaan ollut naimisissa. Ei kannata ottaa eronneita kun heidän moraalinsa on hukassa koska ovat ainakin kerran pettyneet pahasti suureen rakkauteen. Suosittelen myös alle nelikymppisiä koska omalta kohdaltani olen huomannut heidän olevan rehellisempiä kun monet heistä vielä uskovat siihen rakkauteen eli osaavat olla uskollisempia kumppaneina.
taidat olla tosi pettyny ku noista eronneista kirjottelet...mut kannattais muistaa ettei tuossakaa asiassa voi yleistää...meitä immeisiä ku on moneen junaan...:)
- ...
miehet eivät ole ehtineet vielä paljastaa näille nuorille naisille oikeaa karvaansa...
- (.)Y(.)
No, kuin vaan.. niin päätä ite.. ;))
Ja, lykkyy pyttyyn, joku saapi susta,
just sisäänajetun pelin itelleen.. ;))
Vanhempiakin, ens- synnyttäjiä on olemassa.. ;)
Jos, siemenet vaan itää.. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087020
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h935165Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1123416Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333322Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska342468Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191796Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961441Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391392Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311296- 481064