Sumenin pariskunnan

Vieläkö istuu linnassa porukka joka murhasi Antti Sumenin ja hänen vaimonsa puokkarille, Ouluun ??!!

Tais olla jotain 90-luvun alkupuolta jolloin tuo teurastus tapahtui kerrostaloasunnossa Puolivälinkankaalla.
61951
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikös koko sakki saanut elinkautiset? Ja vuosi oli kai 1996, laske siitä.

Äänestä
  • Porukalle tosiaan ek:ta lätkittiin, joten kyllähän tuossa vielä useampi juhannus kiven sisällä menee. Voi olla, että muistan väärin mutta alenikohan yhden tekijän tuomio loppujenlopuksi, eli olisi selvinnyt pienemmällä kuin elinkautisella? 10 vuotta kummasti haalistaa muistin mutta jotenkin hämärästi muistelisin.

    Äänestä

  • Muistava kirjoitti:

    Porukalle tosiaan ek:ta lätkittiin, joten kyllähän tuossa vielä useampi juhannus kiven sisällä menee. Voi olla, että muistan väärin mutta alenikohan yhden tekijän tuomio loppujenlopuksi, eli olisi selvinnyt pienemmällä kuin elinkautisella? 10 vuotta kummasti haalistaa muistin mutta jotenkin hämärästi muistelisin.

    tuomiota tuli 2 miehelle Elinkautinen 1 naiselle Elinkautinen Ja Yksi 6 vuotta Avunannosta 2 Murhaan joka on jo vapautunut muut ovat vielä kiinni ilm.yksi on konnunsuolla ja yksi sörkässä

    Äänestä

töissä yhdessä siivousfirmassa ja kävin siivoamassa asuntoa teon jälkeen. Pahimmat jäljet oli onneksi siivottu aikaisemmin. En saattanut enää sen yhden päivän jälkeen mennä sinne vaikka olisi pitänyt.Alkoi niin karmiin se mitä siellä oli tapahtunut ja tuntui pahalta heidän puolestaan.

Äänestä
  • Mitä heille oikein tapahtui ja miksi tapettiin?

    Äänestä

  • mmm kirjoitti:

    Mitä heille oikein tapahtui ja miksi tapettiin?

    se oli joku huumeisiin/rikollispiireihin liityvä juttu. Tunkeutuivat pariskunnan asuntoon ja ampuivat heidät sinne. Nainen oli yrittänyt piiloutua komeroon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


murha, Oulu. kirjoitti:

Vieläkö istuu linnassa porukka joka murhasi Antti Sumenin ja hänen vaimonsa puokkarille, Ouluun ??!!

Tais olla jotain 90-luvun alkupuolta jolloin tuo teurastus tapahtui kerrostaloasunnossa Puolivälinkankaalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu