Olen ihastunut yhteen poikaan, ja hän kai minuun. tänään tapasin hänet ensimmäisen kerran kaksistaan. välillä tuli hiljaisia hetkiä kun kumpikaan ei keksinyt sanottavaa, ja jotkut hetket minä täytin avaamalla sanaisen arkkuni sanomalla jotain typerää.. nolottaaaaa.. vähän myöhemmin hän halusi soittaa parille kaverilleen (toinen heistä myös minun kaverini). mitä jos hän ei kestä olla kanssani kahden, tuli vain mieleen, että jospa hän ahdistuu seurassani. mistä minun pitäisi puhua? välillä jotkut kymykset vain kuulostavat niin tyhmiltä.. ja toinen juttu, välillä hän kysäisi mihin mennään ja mitä tehdään. en ole koskaan ollut kenenkään pojan kanssa kaupungilla. Olemme vain hengailleet kahviloissa. mitä kaupungilla pitäisi tehdä? en kestäisi menettää häntä, ennen kuin olen kunnolla tutustunutkaan. mikähän minussa on vikana. aina menen ihan lukkoon, enkä onnistu olemaan samanlainen kuin kavereiden seurassa. tämä on vähän sekava, toivottavasti saitte selvää.. :)
vaikeaa..
tyttö
2585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kulostaa niin tutulta, haluaa niin paljon olla toisen kanssa mutta sit kun on niin jollain tavalla menee vähän kipsiin tai jotain eikä mikään tunnu luonnolliselta, onneksi kumpikin kuitenkin yrittää vielä, vaikeeta..
Olin tosi yllättynyt, kun poika vielä mesessä puhui minulle, ja kysyi haluanko nähdä taas joku päivä. Tänään siis. apuaaaaaa.. Kavereiden seurassa pölötän koko ajan, niinkuin ihan kaikesta, mutta uuden tyypin (varsinkin pojan) seurassa olen piipittävä nyhverö. Eikä muutenkaan uusien tuttavuuksien kanssa kehtaa sanoa mitä ekana tulee mieleen :D