Vuosikymmenten ajan on ollut keskustelua, että voiko autolla saada naista? Itse olen aina nauranut tuolle väitteelle, mutta mieleni muuttui kun hyvä pitkäaikainen työkaverini siirtyi saksalaisvalmisteisesta kulkuneuvosta Nissan-kuskiksi puolisen vuotta sitten. Heti Almeran (1,4 GX) oston jälkeen, tämä ystäväni on alkanut liikkumaan toinen toistaan kuumempien pimujen seurassa. Saksalaisen ajoneuvon aikaan tällä ujolla, mutta muuten mukavalla ja huolitellun näköisellä kaverilla ei naisia juurikaan ollut.
Olen tätä asiaa hänelle itselleenkin ihmetellyt äänen, kaveri on todennut, että Nissan tekee naisten vikittelemisestä uskomattoman helppoa!
Pieni flirtti ratin takaa putipuhtaana kiiltelevää Almeraa ihastelevalle naiselle saa kuulemma ihmeitä aikaan.
Pystyyhän sen heteromiehenkin silmillä toteamaan, että älyttömän kaunis, persoonallinen ja tietyllä tapaa eksoottista voimaa uhkuva Nissan, varustettuna vielä itsestään ja ulkonäöstään huolehtivalla miehellä kerää naiset ympärilleen.
Ennen en ole japseja "sillä silmällä" katsonut, mutta nyt työkaverin valinnan myötä täytyy todeta, että on se piru vie helvetin upea kaara. Kuvankauniin ulkonäön ohella se antaa pienen koeajolenkkini perusteella myös lähes taivaallisen ajettavuuden. Unohtamatta noita edellä mainitsemiani luontaisetuja joista ystäväni on jo päässyt nauttimaan.
Ei auta muu kuin todeta lopuksi, että teillä Nissanin omistajilla on silmää! Onnea valintanne johdosta!
Terveisin,
Rehellisesti kateellinen Saksalaisen auton omistaja
Almeralla naista
10
1739
Vastaukset
- pääs
SYÖ PÄÄS!
- merkki, vaan sisältö
kyllä näin naisen silmin automerkki on sivuseikka ja ratin ja penkin välissä olija tärkeämpi... vaan eikö ne japsit aina kuitenkin ole jo ruosteen raiskaamia ja väsyneitä jo nuorella iällä ilman erityisiä suorituskykyä parantavia aineita, johan se ruostekin siinä iässä raastaa... kyllä sitä aina mieluummin eurooppalaisen vahvapeltisen ja -suorituskykyisen, lintuinfluenssaa kantamattoman miehen ja auton kyytiin turvautuu!
- poro -00
Almera ja Golf ovat molemmat ns mummojen autoja.
- alkuper. provo
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=590&posting=22000000012236880
- luupiee
Heti Bluebirdin hankittuani alkoi naisrintamalla menestys. Suosittelen!
- nassin
Vuosina 99-01 ajelin juuri tuollaisella autolla ja todistettavasti (poika) ainakin 1 kerran kävi flaksi.
Joten jos sinulla on pitkä kuiva kausi menossa, niin ko. autolla lykästää ainakin kerran 3 vuoden aikajanalla.
Siihen, oliko allekirjoittaneen ulkomuodolla mitään osaa tai arpaa tapahtumien kulussa,
olen jäävi vastaamaan.
Auto oli ihan perusvarusteinen 1.4 GX ja näin myöhemmin mietityttää, että olisikohan useammin käynyt flaksi, jos almerassa olisi ollut vaikkapa erikoisvanteet tai spoileri.
Säälittävyyskerroin on kyseisessä autossa lienee vähän keskivertoa parempi, mutta väliäkö sillä, millä perusteella se onni suosii.- Joshi
Onhan 1.4 GX muodokas sekä eksoottinen japanitar. Mikä ihme se nyt on, jos sen kanssa käy flaxi? :) Mä tosin aikanaan hankin oman emännän Toyota Corollalla vm. 86. Nykyään ajelen Allulla.
- mutta kenties
pojat katsovat vaaleanpunaisen Almeran kuskia "sillä silmällä". Onnea vaan kaikille Almeran omistajille!!!!!
- miesminä
Almera on niin hyvä, että vaimo ottaa aina sen.
Olis pitänyt ostaa Foordi. Siitä ei pääse eroon millään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330637Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764096Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972697Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1321865Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5891643- 861579
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751555Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591477Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721228