Rupes tulemaan peräpukamaa ja rupesin käyttämään Vi-sibliniä. Noin kuukauden käytön jälkeen tuli ihan kauheet kaasuvaivat! Mahaa vääntää kokoajan ja helpottaa hetkeksi kun piereskelee kaasut ulos.
Vaihdoin juuri Vi-siblinin Lepicoliin. Miten kauan menee, ennen kuin tiedän, että aiheuttaako Lepicolkin samanlaista "oiretta"? Loppuuko kaasujen muodostus koskaan?
Vaihdoin juuri Vi-siblinin Lepicoliin. Miten kauan menee, ennen kuin tiedän, että aiheuttaako Lepicolkin samanlaista "oiretta"? Loppuuko kaasujen muodostus koskaan?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joillekin nämä kuituvalmisteet tosiaan saattavat aiheuttaa ilmavaivoja, mutta se on yksilöllistä. Niistä saatava hyöty on silti iso. Oletko muuttanut jotenkin ruokavaliotasi? Kokeile jättää maitotuotteet pois samoin kuin raa'at vihannekset, kahvi, hiilihappoa sis. juomat yms.
Ruokavalio ei ole muuttunut. Peräpukamien takia alotin syömään noita..Ja ilmavaivat alkoivat..
Sanotaan että ennen noita tuotteita ja ennen pukamia lievä ummetus vaivasi..Muttta jos nyt vatsa toimii paremmin niin inhottava vaiva tuo kaasuttelukin on..kahvia juon 2 kuppia päivässä,limsaa joskus. Maitoa kahvin kanssa, ja joskus ruokajuomana..
lebicol ole aiheuttanut mitään vaivoja vaan päin vastoin siitä on ollut suuri apu minulle erilaisiin vatsavaivaan kuten myös ilmavaivoihin..