onko kellään kokemuksia multitabsista jossa on maitohappobakteereja mukana? onko kenelläkään laittanut se mahaa löysälle?
oon syöny multitabseja ja mulla on menny maha ihan löysälle ja ilmaa kerääntyy. johtuuko tää siitä, vai flunssasta jota poden?
olisi kiva jos joku vastaisi..
multitabs
9
2275
Vastaukset
- Multitabsista
Meillä lapsi syö juuri sitä lactobacillus-Multitabsia. Ei ole mitenkään vaikuttanut vatsan toimintaan. Mutta eiköhän nämä ole yksilöllisiä asioita.
- vitamiinikriitikko
Oon kehottanut mun tuttuja heittämään multitabsit roskiin ja ostamaan jotain parempaa. Tuskin ne aineet edes imeytyy tuosta tuoteesta, sekundaa sanoisin minä
- perustelujen tivaaja
vitamiinikriitikko kirjoitti:
Oon kehottanut mun tuttuja heittämään multitabsit roskiin ja ostamaan jotain parempaa. Tuskin ne aineet edes imeytyy tuosta tuoteesta, sekundaa sanoisin minä
>Tuskin ne aineet edes imeytyy tuosta tuoteesta
Perustelepa väitettäsi!
Jonkun tuntemattoman nimimerkin kannanotolla ei nimittäin ole mitään merkitystä - pitäisi saada esim. tutkimustuloksia näkyville. - vitamiinikriitikko
perustelujen tivaaja kirjoitti:
>Tuskin ne aineet edes imeytyy tuosta tuoteesta
Perustelepa väitettäsi!
Jonkun tuntemattoman nimimerkin kannanotolla ei nimittäin ole mitään merkitystä - pitäisi saada esim. tutkimustuloksia näkyville.Niin, siis onko multitabsilla tehty imeytymiskokeita, ja vilkaise vähän missä muodossa nuo hivenaineet ovat tossa valmisteessa.
- vitamiinit
vitamiinikriitikko kirjoitti:
Niin, siis onko multitabsilla tehty imeytymiskokeita, ja vilkaise vähän missä muodossa nuo hivenaineet ovat tossa valmisteessa.
>vilkaise vähän missä muodossa nuo hivenaineet ovat tossa valmisteessa.
Jokaisella vitamiinilla on yksi ja sama kemiallinen rakenteensa oli se sitten pillerissä tai appelsiinissa. - Anonyymi
vitamiinikriitikko kirjoitti:
Oon kehottanut mun tuttuja heittämään multitabsit roskiin ja ostamaan jotain parempaa. Tuskin ne aineet edes imeytyy tuosta tuoteesta, sekundaa sanoisin minä
Uskaltaako multitabsia syödä kun mainoksessa on musta mies muutunko mustaksi. Liian monen mainoksen mustat pilaa.
- esimerkki on
apteekin seleenitabletit. Tabletteista saama seleeniannos mikrogrammoina on sama riippumatta siitä onko seleeni orgaanisessa vai epäorgaanisessa muodossa. Jos ostaa apteekin käsikauppavalmisteena myytävää natriumselenaattia laittaa rahansa hukkaan, niitä täytyisi syödä 10 jotta niistä saataisiin tarpeeksi seleeniä joka natriumselenaattina annettuna häviää elimistöstä muutamassa tunnissa ja on otettava vähintään kahdesti päivässä.
Orgaaninen seleeni imeytyy niin paljon paremmin että 200mcg päivässä riittää hyvin.- pahalta, haisee
pahalta, saa mahan kipeäksi, en syö!
Niissä on joku ainesosa (rauta?) joka ei tee hyvää mahalle. Olen kuullut muidenkin sanovan. Löytynee joku muu parempi valmiste!
Ota selvää mitä vitamiineja ja kivennäisaineita kipeimmin tarvitset, tutki myös niiden yhteisvaikutuksia. On hyvä tietää niistä, ettei esim. liialla kalsiumilla hävitä muita kivennäisiä.
Sitä varten nämä monivitamiinitabletit tietysti on tehty, että niissä näitä suhteita olevinaan on optimaaliseksi räknätty, mutta pitäneekö sekään paikkaansa.
Suuri osa väestöstä esim. ei ole raudan puutteessa, vaan suorastaan voi kärsiä liiallisest a raudasta kuten keski-ikäiset, vahvaveriset miehet.
- eräs seikka
Usein vitamiineissa on makeutusaineita, joilla on laksatiivisia vaikutuksia. Myös multitabsissa on tällaista makeutusainetta (sorbitolia). Ei maitohappojen pitäisi sekoittaa mahaa vaan tasoittaa sekaisin olevaa mahaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4553395SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1142597Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj842142Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1621940Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä81857- 1471776
- 931580
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi401477Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3511311Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li331285