Spybot ei tutki kohteita 27xxx - 31725 ?

.....

Tällä hetkellä on Spybotin tunnistamien kohteiden määrä 31725.

Olen havainnut että kohteita koneelta etsittäessä statusbarissa laskuri nousee tasavauhtia reiluun 27000:aan ja pomppaa sitten yhtäkkiä loppuun 31725:een. Onko kukaan muu havainnut samaa?

Olisiko siis joku haittaohjelma, joka itse sijaitsisi tuolla välillä 27xxx-31725 kohdelistassa, sotkenut Spybotia. Spybotin uudelleenasennus ei kyllä tunnu asiaa auttavan.

2

456

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt vaan

      on vähän huono ohjelma. Älä jätä spywareja spybotin poiston varaan.

      • kalö

        niiden örkkien siivoomisessa mitkä se tunnistaa. Eli ei kannata poistaa. Täydellistähän ei olekaan. Kun käyttää useempaa ohjelmaa, tulee varmaan kone puhtaaksi.
        Kerralla aika puhtaaksi saa Spy Sweeperillä, mutta se kai pitää sitten asentaa uudestaan, jos haluaa toistamiseen käyttää sitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      206
      3786
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      96
      2192
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1234
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1216
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      447
      978
    Aihe