nimittäin Rosenrotin uudesta videosta. On kyllä tosi hyvä mielestäni...
Mitäs mieltä?
11
1257
Vastaukset
- rammari
kyseisen videon? olen odotellut kieli pitkänä sitä ja dvd:tä.
- Herz
Aivan Loistava Video.!! Mut Ei Kuitenkaa Paras RammsteinVideo..
- nin
ihan hyvä pätkä mutta perus ramms ein meininki puuttuu. mahtava video!!
- oikeista naruista?
Aivan uskomaton video!!
Alussa hieman viime vuoden hittivideota "Ohne
Dich". Sitten tuli mieleen lapsuudessani TV:ssä
esitetty puolalainen sarja "Janosik".
Sitten vähän myyvempää tyttövoimaa ja
noitajuttua...
Mutta ammattilaisten työtä mahtavan orkesterin ja
uskomattoman taustaryhmän ansiosta.
Kiitos heille! - ...tosiaan...
Olen odotellut tätä videota aika lailla, jotta näkis, miten tuo biisi on kuvitettu. Olipa paha tyttö. Julmaa vallankäyttöä munkki parkaan. Hauska oli se kohta, missä Richard rukoilee rööki huulessa... :)
- light.moon
Oli kyllä mielenkiintoinen video..!
- ymmärtänyt
Niin siis mitä siinä videossa tapahtui. Sorry, en ihan ymmärtänyt. Joo, ei tarvitse sentään haukkua ;)
- martsa
ymmärtänyt kirjoitti:
Niin siis mitä siinä videossa tapahtui. Sorry, en ihan ymmärtänyt. Joo, ei tarvitse sentään haukkua ;)
siis siinä oli munkkeja/pappeja jotka tulee tähän kylään. Tillin esittämä munkki rakastuu naiseen ja muut eivät katso tätä hyvällä silmällä. Nainen saa Tillin tappamaan naisen vanhemmat koska uskottelee heidän olevan "pahoja" ja kun Till tulee ulos, nainen pettää (kuten myös muut bändin jäsenet) hänet tapattaen Tillin.
Eli varmaanki siinä on se, että uskovaiset ovat tekopyhiä (kun muut jäsenet eivät tunne armoa) ja Till sokaistuu rakkudesta pettäen uskonsa. - mutta...
martsa kirjoitti:
siis siinä oli munkkeja/pappeja jotka tulee tähän kylään. Tillin esittämä munkki rakastuu naiseen ja muut eivät katso tätä hyvällä silmällä. Nainen saa Tillin tappamaan naisen vanhemmat koska uskottelee heidän olevan "pahoja" ja kun Till tulee ulos, nainen pettää (kuten myös muut bändin jäsenet) hänet tapattaen Tillin.
Eli varmaanki siinä on se, että uskovaiset ovat tekopyhiä (kun muut jäsenet eivät tunne armoa) ja Till sokaistuu rakkudesta pettäen uskonsa.... mitäs se tarkoitti kun ne hakkas itseään niillä rimpsuilla? heh heh. Sori kun en ihan ymmärrä mitä saksanmaan fiksut pojat aina keksii. ;)
Ja muutenki olis kiva jutella mitä niissä muissakin videoissa on ajatuksena... :) - Heimo Aate
mutta... kirjoitti:
... mitäs se tarkoitti kun ne hakkas itseään niillä rimpsuilla? heh heh. Sori kun en ihan ymmärrä mitä saksanmaan fiksut pojat aina keksii. ;)
Ja muutenki olis kiva jutella mitä niissä muissakin videoissa on ajatuksena... :)tapa oli aikoinaan kristittyjenkin ääriliikkeiden ja mm. munkkien keino ajaa itsestään pahan hengen rippeetkin. Vielä nykyäänkin jotkut kristityt sekä eräät (varsinkin shiialaiset) muslimilahkot harrastavat itseruoskintaa osoittaakseen nöyryyttä jumalalleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 151979
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21615Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061567Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2241066Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2826Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29807Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks44781- 9780