Tyhjä ja yksinäinen

olo!

Kello on 22 ja pitäisi alkaa päivittäisen BB koosteen mutta ei ala. Olo on niin kamalan tyhjä. Kaipaan niitä höpisijöitä tonne kanavalle.. voi konna.

10

827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sama täällä.

      Oikein selkäpiitä karmi, kun eilen finaalin lopuksi näytettiin, miten talosta sammutettiin pikkuhiljaa valot..
      siellä se nyt on, tyhjänä, talo jossa oli elämää ja me katsojatkin saimme viettää monia hauskoja (ja surullisiakin) hetkiä...
      ja tuntuu, ettei BB2 voi ikinä korvata tätä, niin "ikävä" tuota porukkaa on!!
      hullua, enpä olis uskonut. Mutta kaipa se tästä taas OMAKIN ELÄMÄ jatkuu =)
      Tsemppiä kaikille "ikävissään" kärvistelijöille :)

      • BB-kanavaa.

        BB-kanavalla lukee vain "ei käyttöoikeuksia". Mää olin vuokralla siellä 3 kk 25 eurolla. Huoh.. Mitähän sitä nyt tekisi. Joutuu keksiin itselleen uutta ohjelmaa.

        Tuntuu niin tylsältä kun ei voi katsella niitä enää. Aina ennen kun oli tylsää niin käänsi kanavan vaan 24/7:lle, ja tuntui et on kavereiden kanssa.. Mutta nyt on on jättäneet mut :(


      • LaureliaN

        outo olo kun BB on loppunut,talo joka oli täynnä elämää niin nyt siitä on vain ihana muisto jäljellä niistä ihanista kilpailijoista,jokainen niistä oli ihana omalla tavallaan..Mutta elämä todellakin jatkuu.. :) Toivottavasti joitakin BB kilpailijoita näkisi vielä julkisuudessa,varsinkin Hannaa,Kathya ja Mikaa.


    • Netta

      Voiko enää paremmin tunteita kuvata. Siis että se talo joka oli niin täynnä elämää ja naurua, on nyt siellä pimeänä ja tyhjänä, eikä kukaan heistä mene enää koskaan sinne takaisin.. mulla on äärettömän haikea olo, ihan kuin "minulta" olis viety jotain pois!! Kuulostaa naurettavalta mutta niin se on!! voi, vieläköhän ne niiden tekemät lumiukon "jämät" seisoo siellä pihalla.. ja mitä muita "muistoja" ne on itsestään sinne jättäneet..
      toivottavasti tuotantotiimi ymmärtää ripustaa sen TAULUN SINNE TALON SEINÄLLE!! Sitä ei missään nimessä kuulu huutokaupata yhtään kenellekään!!
      Kuulostan jo varmaan fanaattiselta hullulta mutta sellaiseksi kai tässä on pakko tunnustautuakkin jo ;D
      Tsemppiä muillekin "oman elämän etsijöille" ja BB2:a odotellessa.... vaikka oikeasti tuntuukin, ettei se voikaan korvata tätä mikä loppui. noh, aika näyttää =)

      • SAMAN LAINEN

        OLO KUN FRENDIT LOPPUI :´(


      • WilsoN
        SAMAN LAINEN kirjoitti:

        OLO KUN FRENDIT LOPPUI :´(

        ..vie ikävä kyllä voiton :(
        Toki aion seurata BB2:sta, mutta jotenkin uskon, että siihen ei kiinny samalla lailla kuin tähän.. Ihmiset tuolla olivat aivan uskomattomia, talo täynnä elämää..
        Se on nyt loppu, kyllä silmäkulma kostui kun näytettiin valojen sammutus talosta :'(


    • Joonaksessa

      Voi että kyllä mää kaipaisin päästä takaisin BB taloon. Onkohan Vihdin paikallinen tänään täys faneja ja ystäviä..

    • niitä

      maria ja vappua ja muita tuotannon jäseniä miten tyhjä olo ja ikävä niillä on!! Varmasti toi tiimikin rakasti niitä ihan täysillä ja nyt ne on kaikki lähteneet. X´(

      • Heidän lievennykseksi

        sanoisin että Mari ja Vappuhan varmasti ovat yhteyksissä talolaisiin vielä tämänkin jälkeen ja saavat tietää mitä heille kuuluu. Numerothan he ovat varmaan vaihtaneet ym.
        Mutta oleppas tämmönen tavan talliainen joka on jäänyt koukkuun brotheriin, niin et välttämättä kuule heistä mitn! Ja tosi ikävä on jo nyt!
        En olis tätäkään päivää uskonut tulevan että jotai telkkarin ihmisiä kaipaa ja näin paljon kiinnostaa että mitä täst etiäpäin. Mut sitä se 24/7 teettää, en suosittele!


    • mä taas

      odotan BB2.lta paljon enemmän ku tältä. Jotenkin ärsytti,ku kaikki onnistui loppujen lopuks olemaan niin hyvää pataa keskenään,ei nähty kunnollisia konflikteja,tää oli jotenkin tylsää.Vaikka tykkäsinkin kyllä kattoa ja katoin JOKA ilta,niin silti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4446
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3303
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1113
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1036
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      12
      1033
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe