Nyt kaikki huomio

Nyt kaikki huomio

Tehdään sellainen aloitussivu, jota kaikki haluavat käyttää. Suomi24 ulkoasu on kankea javascript viritelmä ja Jippiillä on liian graafinen ja ontto ja Elisalla on vain asiakkaille tarkoitettu. Eli kukaan ei pysty tarjoamaan sellaista mitä ihmiset haluavat. Ja ovat hitaita.

Eli tarkoituksena olisi värvätä seitsemän palkatonta luomaan ulkoasua ja kirjoittamaan uutisia. Homma ei sido mihinkään ja tarjoaa hyvää käytännön kokemusta.

Sitten kaikille ylläpitäjille Ftp tunnus ja hyvin suunniteltuja mainoksia palvelun kehittämiseksi ja budjektoinniksi.

Eli oletteko sitä mieltä, että tollaiselle palvelulle on käyttöä?
Ja jos jotain kiinnostaa rekisteröidä tunnus voi kirjoittaa sen tähän. Ei tarvitse välttämättä olla domani mutta jos on sitä parempi.
Tällä lailla voisi periaatteessa saada sievoisen summan rahaa niin kuin Google teki kolmessa vuodessa Miljardin:

3

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja muut

      jää nuolemaan näppejäään!!!!

    • Höpö

      »..tarkoituksena olisi värvätä seitsemän palkatonta..» »..Tällä lailla voisi periaatteessa saada sievoisen summan rahaa..»

      Niin, rahankerääjä ja 7 hyypiötä.

      • Ei välttämättä

        Voisihan tehdä sopimuksen, että seitsemäsosa mainostuloista ja kaikille samankokoinen osuus voitosta... Idea on ihan hyvä. Kyllä minä liittyisin tiimiin mukaan, jos kaikki voitot jaettaisiin tasapuolisesti.

        Sitten toi domainin vuokra. Eikös nuo .com .net osoitteet muutu ilmaiseksi joskus vuoden vaihteessa? Sittenpi voisi tuollaisessa olla mukana, voisi vaikka rikastua. Onhan siinä totta, että noi ulkoasut on epäkäytännöllisiä ja tollanen saattaisi menestyä.

        Ei muutakuin perustelemaan ja vuokraamaan joku .net tai .com domaini...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30893
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4215
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2735
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1901
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      591
      1670
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1596
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1570
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1506
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1250
    Aihe