Muistin lisääminen

lisäsin muistikamman (512 Mb) silti kone näyttää Biosissa vain 512 Mb eli kuin lisämuistia ei olisi asennettukaan...
ohjelmat kuitenkin tuntuivat nopeutuvan
Suorita tilassa komennolla mem vilahtaa vain joku teksti aivan tautisen nopeasti eikä siitä saa selvää...
kuinka tarkistaa, että muisti toimii????
3211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ctrl Alt Del

Etsi ja oivalla.

Äänestä

ja oikea vastaus oli,
suorita komennolla kirjoita cmd...
tulee kehotelaatikko ja siihen kursorin jälkeen kirjoita mem... ja tarkista kuinka paljon on yhtenäistä jatkomuistia...

tätä yritin saada selville...

eli DOS jyrää edelleen, (en vain muistanut ennenkuin kaivoin petteri järvisen opuksen)

luulisin ettei ihmiset jotka täällä kyselevät kaipaa mitään letkautuksia??? vaan silko tietoa

Äänestä
  • "1048576 tavua yhtenäistä jatkomuistia yhteensä"

    Eli sinulla on yksi megatavu muistia?

    A_J_A_T_T_E_L_E_!_!_!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tipo kirjoitti:

lisäsin muistikamman (512 Mb) silti kone näyttää Biosissa vain 512 Mb eli kuin lisämuistia ei olisi asennettukaan...
ohjelmat kuitenkin tuntuivat nopeutuvan
Suorita tilassa komennolla mem vilahtaa vain joku teksti aivan tautisen nopeasti eikä siitä saa selvää...
kuinka tarkistaa, että muisti toimii????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu