Verinen vuoto alkuraskaudessa

onneton

Hei! Onkohan kenelläkään ollut veristä vuotoa alkuraskaudesta? Miten on käynyt? Itsellä alkoi ruskealla vuodolla, nyt muuttunut veriseksi. Kaksi päivää vuotanut, ei kuitenkaan hirmu runsaana.

5

1200

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rv 10+5

      ...yhdynnän jälkeen alkoi verta ja hiiren kokoisia hyytymiä tulla alapäästä. Sitä tuli niin reilusti ja pitkään, että alkoi jo pyörryttää ja taju sumentua. Mieheni soitti sairaalaan, josta lähettivät ambulanssin. Olin sairaalassa 2 päivää. Vuoto sitten tasaantui menkkamaiseksi ja kesti pari viikkoa hiipuen loppua kohti. Vuodon syy ei selvinnyt. Masuasukilla ei ole mitään hätää ja nyt rv 27 menossa.

      • onneton

        hieno juttu, että ei välttämättä merkitse mitään vakavampaa!

        Omalla kohdallani olen kylläkin hieman pessimistisempi... Pari alkuraskauden keskenmenoa jo takana, molemmat kylläkin keskeytyneitä keskenmenoja... Hankalalta tuntuu..


      • jatkaa...

        Minulla päättyi edellinen raskaus keskeytyneeseen km:ään 13. viikolla.
        Eli olin varma että taas käy samoin (onneksi ei).


    • Elokuun äiti

      myös vuotoa alkuraskaudesta. Se oli joskus 6-8 vkon tietämissä, ehkä. Tu´li niukkaa vuotoa, ensin ruskeahkoa ja sitten veristä. Pikkuhousunsuoja kuitenkin riitti, eli ei tarvinnu mitään siteitä kuitenkaan. Hätäännyin minäkin, mutta sanoivat neuvolassa että on todennäköisesti sellaista kiinnitymisvuotoa ja vuoto osui myös sellaiseen ajankohtaan kun kuukautiset olisivat normaalisti alkaneet. Laskepas osuuko samoihin aikoihin niin saat vähän arviota mistä kyse. Aina voit myös käydä näyttämässä itseäsi mutta tällaiset kommentit antoivat minulle sekä neuvolasta että ä-polilta.

    • ei pysty

      oireet oli minullakin. ja valitettavasti kesken meni. :( toivottavasti sinulla ei kuitenkaan niin käy. toivon siis parasta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30820
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4186
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2725
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1892
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      590
      1657
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1593
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1565
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1500
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1245
    Aihe