GeForce 7800 GTX SLI

GeForce 7800 GTX SLI onko tota parempaa GeForcella?
Ja mikä tuon hintaluokka about on?
ja onko GeForce7800 GTX SLI paljon parempi kuin GeForce 7800 GT????
En tiedä näistä asioista paljonkaan mutta haluaisin apua teiltä ja netti pelaamista varten enimmäkseen olis käyttöä
ja ainiin Civilization 4 varten myös se kun vaatiin turhan hyvää konetta onko kenelläkään kyseistä peliä ja toimiiko hyvin ja millä kortilla pelaatte sitä?
Kiitos etukäteen...
5386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siis jos hoidat 2*7800GTX, muisteista riippuen hinta n.900-1300€. Civ4:ää pyöritän itse GF6600GT:llä täysillä grafiikoilla 1024*768 ja hyvin pyörii isoimmatkin kartat, lähinnä pelien latausajat turhan pitkät prossusta johtuen. Varmaan joku Athlon n. 2 GHz lataa ihan kohtuu ajassa savet.

Äänestä

GeForce 7800 GT - GTX

http://www.soneraplaza.fi/tietokoneet/artikkeli/0,2998,h-9110_a-303215,00.html

GeForce 7800 GTX SLI - GTX

http://hothardware.com/viewarticle.aspx

SLI = Kaksi GeForcen PCI-E korttia yhtäaikaa käytössä, myös kortissa pitää olla SLI tuki ja myös Emolevyssä.

Hintoja:

http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/27869?sorttaa=3

Paras GeForce ja nopein peli kortti on tällä hetkellä:

GeForce 7800 GTX 512mb hintaa ihan tarpeeks, jotaon 600€ paikkeella.

http://www.soneraplaza.fi/tietokoneet/artikkeli/0,2998,h-9110_a-314490,00.html

Äänestä

On paras ja tehokkain Gefortella.

Sli:n Kuningas ja johtaja on Geforce mutta yhdellä kortilla Ati x188xt 512mb ohjain on kuningas !

Äänestä
  • korjaan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • dfrghthgthtyh kirjoitti:

    korjaan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ei ole X1800XT vaan GeForce 7800GTX 512Mb

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaska kirjoitti:

GeForce 7800 GTX SLI onko tota parempaa GeForcella?
Ja mikä tuon hintaluokka about on?
ja onko GeForce7800 GTX SLI paljon parempi kuin GeForce 7800 GT????
En tiedä näistä asioista paljonkaan mutta haluaisin apua teiltä ja netti pelaamista varten enimmäkseen olis käyttöä
ja ainiin Civilization 4 varten myös se kun vaatiin turhan hyvää konetta onko kenelläkään kyseistä peliä ja toimiiko hyvin ja millä kortilla pelaatte sitä?
Kiitos etukäteen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu