tää on ihan älytöntä vuoristorataa.. Joka toinen hetki on hyvä mieli siitä kuinka kukaan ei rajoita millään tavalla, toisena hetkenä kun yrität etsiä jotain jolle puhua, tajuatkin olevasi ihan yksin. Sydän huutaa rakkautta ja läheisyyttä, järki käskee odottamaan. Sitten on vielä tuo kolmas persoona, joka haluaa jotain muuta. Miten helvetissä sitä selviää, kun tuntuu aivan liian monimutkaiselta edes harkita suhteen aloittamista, kun se vaan on...arpapeliä, jota ei jaksaisi pelata ja aina pettyä. Onko tässä tuomittu olemaan yksin?
yksinpä hyvinkin
4
679
Vastaukset
- nauti vapaudestasi
täällä näkyy olevan
paljon
joilla sitä ei ole
vaikka haluaisivat- . . .
Oletko vai joku muslimi, joka on täysin alistettu miehelleen?
Miten niin sinulla ei ole muka vapautta? Kyllähän jokainen voi lopettaa seurustelun, jos itsestä tuntuu siltä....
Tuo kuulostaa niin itsekehulta. Siltä, että sinä olisit itsenäinen etkä tarvitsisi mihinkään kumppaniasi, mutta sen sijaan seurustelukumppanisi tarvitsisi sinua ja LIIKAA!
Vai onko sinulla sitten kymmenen lasta, jotka vievät kaiken vapaa-aikasi? Mitä ihmettä tarkoitat tuolla kommentillasi?? - . . .
. . . kirjoitti:
Oletko vai joku muslimi, joka on täysin alistettu miehelleen?
Miten niin sinulla ei ole muka vapautta? Kyllähän jokainen voi lopettaa seurustelun, jos itsestä tuntuu siltä....
Tuo kuulostaa niin itsekehulta. Siltä, että sinä olisit itsenäinen etkä tarvitsisi mihinkään kumppaniasi, mutta sen sijaan seurustelukumppanisi tarvitsisi sinua ja LIIKAA!
Vai onko sinulla sitten kymmenen lasta, jotka vievät kaiken vapaa-aikasi? Mitä ihmettä tarkoitat tuolla kommentillasi??Mitä järkeä seurustella, jos kaipaa vain vapautta? Ja mitä järkeä valittaa vapaudenpuutteesta, jos on päättänyt seurustella? (ja päättää tehdä niin edelleen)
- Iisakki
Kuulostaa hyvinki tutulta. Välillä tuntee itsensä onnelliseksi ja vapaaksi, kun taas toisinaan yksinäisyyteen sidotuksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245