On tää hankalaa tää jouluaika, mitä ihmettä voisin ostaa siskolle lahjaksi (31v) kun sen pitäs olla ns. henkilökohtaista, eli ei mitään kattilaa, maljakkoa tms...eikä hajuvettä (niitä on jo liikaa) eikä muutakaan kosmetiikkaa,eikä lompakko, eikä yöasu, eikä muitakaan vaatteita, laukun oon jo ostanu...blaah!!! Ei jää vaihtoehtoja kun joku koru, eikö tosiaan muuta??? arvo sais olla max 40e, ainiin, eikä lahjakorttikaan käy ku haluan antaa jotain konkreettista.. SUURI kiitos sille joka keksii ratkaisun ongelmaani..
mahdoton
tehtävä
4927
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kaiva esiin vanhoja valokuvia sinusta ja hänestä pienenä. Valitse paras ja käy suurentamassa se valokuvaliikeessä. Sitten osta siihen kauniit kehykset. Siinäpä se.
entä jos hankkisit kauniin laatikon, joka on täynnä lappuja ja/tai kortteja, joissa jokaisessa lukee yksi hyvä asia siskostasi. se ei ole kallis, mutta rakkaudella täytetty laatikko saattaisi olla hyvä lahja siskollesi, varsinkin jos hän on sinulle läheinen.
Tässä ideoita: kännykkäkotelo, silmälasi-/aurinkolasikotelo, joululaulu-CD, viherkasvi, kalenteri, sateenvarjo, pussilakana, kylpypyyhe, vitamiinipillereitä, valokuva-albumi, korurasia.
käviskö esim. Kaj Stenvallin ankkakalenteri tai iso ja pehmeä kylpypyyhe ihonhoitotuotteita rentouttava tuoksukynttilä tai mielekäs kirja viinipullo tai elokuva....????????