MITÄ tehdä?!?...epätoivonpartaalla..

oon korviani myöten ihastunu yhteen kundiin.me oltiin joskus yhessä mut juttu ei ollu vakava eikä siltä osin pitkäkään.mulla on ollu jätkä kamu tän tyypin jälkeen jonka kans oli aika pitkä juttu.mut kuitenkin en oo pystyny unohtamaan tätä kundia ja aina kun nään sen,tuntuu että ihastun aina vain enemmän häneen.ollaan me tekstailtu silloin tällöin, mut ihan kaveri mielessä..apua TODELLA kaivataan!
4448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Missäpäin suomea asut?

Äänestä
  • kuulostiko tää sitten tutulta mielestäsi?ootko syntyny 86 vai 87?

    Äänestä

Jos tää poikakaveri joka sulla oli tän jätkän jälkeen ja tämä kundi ei oo kavereita, niin ehkäpä sulla on vielä mahdollisuus jos oikein kauniisti yrität..

Kumpi laittoi poikki, sinä vai tuo jätkä? Jos jätkä laittoi, niin ei kannata elätellä toivoa takaisin paluusta, jos sinä laitoit poikki, etkä tehnyt sitä kovin törkeällä tavalla, niin poikahan saattaa olla pahemmin sun hyppysissäs kuin arvaatkaan. Ja jos edelleen olette tekstailleet, niin tuskin jätkä on kovin katkera teidän erosta.

Kun teillä on ollut jo jotain säpinää aikaisemmin, niin pienet vihjailut ei välttämättä riitä (toisin kuin jollekin kaverille). Laita vaikkapa tekstiviestiä, jossa ilmoitat että ajattelet tätä poikaa yhä. Ja koska teillä on ollut jo säpinää, niin ystävän menettämisen pelkoa ei juurikaan ole.

Ainoa vaihtoehto todellakin taitaa olla suora tunteiden ilmaiseminen. Jos poika antaa pakit, niin unohtuu hän kyllä mielestäsi ajan kanssa.. ja jos ei, niin sittenhän kaikki on hyvin :)

Äänestä
  • jätkä jätti,juttu ei huom. ollu vakava todellakaan.ja tästä jutusta on aikaa.SIIS eikö MITÄÄN toivoa.............................

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


= ( kirjoitti:

oon korviani myöten ihastunu yhteen kundiin.me oltiin joskus yhessä mut juttu ei ollu vakava eikä siltä osin pitkäkään.mulla on ollu jätkä kamu tän tyypin jälkeen jonka kans oli aika pitkä juttu.mut kuitenkin en oo pystyny unohtamaan tätä kundia ja aina kun nään sen,tuntuu että ihastun aina vain enemmän häneen.ollaan me tekstailtu silloin tällöin, mut ihan kaveri mielessä..apua TODELLA kaivataan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu