meillä tyttö reilu 2kk ja olen alkanut miettiin sairaalan unikoulua. mutta ainakaan täällä oulussa äiti joutuu mennä yöksi kotiin:( Säälittäis jättää pieni sinne vieraaseen paikkaan jossa ei mitään tuttuja edes tuoksuja.. Onko kellään kokemuksia??? kiitollisena lukisin miten meni, auttoiko, jne. eli yöt valvotaan/ itketään 03-05 asti..
Sairaalan unikoulu
3
699
Vastaukset
- kapalo
enkä pitänyt noin pienelle unikoulua. Meillä kanssa valvottiin joskus melkein aamuun asti, mutta vauvantahtisesti mentiin. Äiti nukkui silloin kun vauvakin nukkui. Pikkuhiljaa vauva saatiin nukahtamaan ilta illalta pikkuisen aikaisemmin, nyt nukkuu koko yön 22-08 ja on 5kk. Ottaako ne noin pieniä unikouluun?
- alkup.
että ottaisivat. mies käy koulussa ja aamulla on itse noustava esikoisen kanssa joten sillon kun vauva päivällä nukkuu niin ei ole useinkaan itse mahdollista levähtää.
- kokemusta on
alkup. kirjoitti:
että ottaisivat. mies käy koulussa ja aamulla on itse noustava esikoisen kanssa joten sillon kun vauva päivällä nukkuu niin ei ole useinkaan itse mahdollista levähtää.
Puolivuotiaasta eteenpäin on unikoulu tarkoitettu. Ainoastaan sairaalaan otetaan vauvoja, jos vanhemmat ovat väsyneitä eivätkä jaksa hoitaa enää vauvaa eikä muitakaan hoitajia ole esim. mummot ja vaarit.
Meijän poika meni unikouluun 8kk ikäsenä. Ei auttanut. Nyt 1v täytettyään on nukkunut koko yön!
Sairaalaan poika vietiin 1kk ikäsenä, kun huusi kolmeen asti yöhön!! Yöpyi sairaalassa kolme yötä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331910- 69834
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28787Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?258717Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64698Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132669- 10653
- 26633
- 77633
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200626