Ollaan ajateltu ostaa kultainen noutaja. Kuinka kauan pennun kanssa olisi hyvä olla kotona, niin ettei pentu joutuisi olemaan 8-16 väliä melkeinpä päivittäin yksin??
Pentu asiaa....
4
682
Vastaukset
- suomenajokoira
kultainennuotaja viihtyy melko hyvin yksinkin. ehdotan kahden kultsin ottamista!
vastaile
t. suomenajokoira- astariini
Juu, ottakaa vain toinenkin, sitten kun eka on ainakin parin vuoden vanha ;) Älkää nyt sentään yllyttäkö ottamaan kahta pentua yhtäaikaa! Yhdenkin kouluttamisessa kerrallaan kunnon koirakansalaiseksi on oma hommansa, saati sitten jos kaksi, toisiansa apinoivaa pentua on talossa yhtä aikaa.
- Ärrä
astariini kirjoitti:
Juu, ottakaa vain toinenkin, sitten kun eka on ainakin parin vuoden vanha ;) Älkää nyt sentään yllyttäkö ottamaan kahta pentua yhtäaikaa! Yhdenkin kouluttamisessa kerrallaan kunnon koirakansalaiseksi on oma hommansa, saati sitten jos kaksi, toisiansa apinoivaa pentua on talossa yhtä aikaa.
Minun kultsu on nyt 6kk ja ollut kotona itestää 3 tuntia jonain päivänä...kannattaa olla alkuaikoina niin pitkään sen kanssa kuin vain pystyy.Ei tehnyt sisälle kuin pari pissiä kun vain opetti heti sen ulos kun herää unilta.
- hei
se riippuu ihan siitä miten kauan itse totutat koirasi olemaan yksin kotona. jos totutat että joku on aina sen kanssa, se tottuu siihen etkä voi mennä minnekkään ilman koiraa. Mutta jos sen totuttaa alusta asti siihen että se joutuu olemeen pitempään yksin se tottuu siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626067Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813606Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242731- 212219
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402175Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61679Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85128281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 281165