siis yritystä takana kohta vuosi.. kahdessa kierrossa oon yrittäny ettiä ovista tikuilla, mut ei oo löytyny.. ohjeiden mukaan oon tehny..
yrityksestä viel, että mies tekee reissuavaa työtä ja useampi mahdollinen ovisajankohta on jääny tän vuoden aikana käyttämättä..
joko on siis aika mennä lääkärille..? Muita kohtalotovereita?
yrityksestä viel, että mies tekee reissuavaa työtä ja useampi mahdollinen ovisajankohta on jääny tän vuoden aikana käyttämättä..
joko on siis aika mennä lääkärille..? Muita kohtalotovereita?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei!
Millä testeillä olet testannut? www.mammaksi.fi:stä tilatut ovistestit ovat selvitykeni mukaan kaikista herkimpiä. Jos et ole vielä niitä kokeillut, niin testaa ihmeessä!
mammaksi testeillä just olen testaillu.. toisessa kierrossa aamuisin ja toisessa iltaisin.. ohjeissa ei sanottu kumpaa kannattas käyttää.. palstoilla ollu vaan keskustelua, että ei kannattas käyttää aamupissaa.. mikä mun mielestä on outoo, koska sehän siel rakossa kauiten on ollu ja olsi siis hormoonipitoisampaa..
no seksiä on kuiteskin taas kierron keskivaiheessa innolla harrastettu.. positiivinen uutinen joulun alla olis mahtava joululahja..
bd itelle ja kaikille yrittäjille..
Jos olisin sinä, niin varaisin ajan gynekologille! Todella moni nainen tarvitsee lääkkeellistä apua ovuloinnin aikaansaamiseksi. Turhaan odottelet, asian voi varmasti hoitaa!
kun ite parin kk aikana ettiny ovista ja ei oo tullut ku muutamana päivänä haalee viiva ja sit se katoo kokonaan... Niin onko mulla kuitenkin ovulaatio vai ei...? Onko jollai kokemusta..
...en siis ole ovistestejen avulla löytänyt ovisajankohtaa. Kokeillut monessa kierrossa, muutamana pv tulee haaleampi viiva, sitten ei mitään. Verikokeella minulta on katsottu että munasolu kuitenkin irtoaa normaalisti, eli ovulaatio tapahtuu. Gyne ei osannut sanoa mistä johtuu ettei testi näytä mitään.
Siitä ettei testi näytä mitään ei voi vielä päätellä mitään.
Meillä tehtiin nyt tässä kierrossa ensimmäinen inseminaatio. Toivottavasti menkkoja ei kuulu, odotusta loppuviikkoon asti....