Miten pääsisin eroon jatkuvasta näläntunteesta, joka taitaa olla lähinnä henkistä laatua. Tuntuu siltä, että mikään määrä ruokaa ei ole tarpeeksi, ettei ikinä ole kylläinen olo.
Siis, kuten jo mainitsin, tiedän tämän ongelmani olevan lähinnä henkistä lajia, mutta valitettavasti asian tiedostaminen ei ole ainakaan tähän mennessä auttanut pääsemään eroon siitä.
Olen niitä ihmisiä jotka niin sanotusti syövät suruunsa ja muihinkin ongelmiin. Pelottaa, mitä tapahtuu jos minulla ei enää ole ruokaakaan lohtunani, että mitä jää jäljelle. Mitä sitten teen, kun yksinäisyyteni ja masentuneisuuteni alkavat tuntua liian ahdistavilta?
Jatkuva nälkä
11
2818
Vastaukset
- mr nälkäkurki
Nou hätä, jos rahaa on. Eikä sekään propleema ole seuraavilla opeilla.
Pääateriollasi syöt ensin kurkkua ja salaattia. Et tarvitse niin paljon
lihottavia ruokia. Välipaloina käytät ateriankorvikepatukoita.
Naturdiet tuotteita saat luontaistuoteliikkeistä.
Hiukan hinnakkaita. Jo 4 kpl/pv tekee 9e.
Itse paastoan kun sököjen alaraajojen takia on valittava ruipelon tie.
Lisä vitamiini-ja hivenaine ostoihin 2000e ei riitä.
Silti säästän nuo hinnat vuoden mittaan raanavettä janoon
ja ruisleipää pro-Beceliä menetelmällä. - nälkä,kun
Ei ole nälkä kun vetää Reductilia. 42 päivää niitä ja 800-1000 kalorin dieetti; tulos - 13.4 kiloa!!
Ja helppoa kuin heinänteko!!- mr nälkäkurki
Käytän jatkuvasti joko Herbalifeä tai Nutrilett-tuotteita.
Nämä siksi, että teen kevyttä salitreenausta kehnon tukirankani takia ympäri vuoden.
Ihmetellään, miten lääkäri on voinut kirjoittaa minulle 100% työkyvyttömyyden?
Iltanälkää joskus on mutta panttaan sen aamuun.
Unta on ehkä vähemmän, mutta laadukkaampaa kuin iltasyöjillä. - NÄLKÄ KUN
mr nälkäkurki kirjoitti:
Käytän jatkuvasti joko Herbalifeä tai Nutrilett-tuotteita.
Nämä siksi, että teen kevyttä salitreenausta kehnon tukirankani takia ympäri vuoden.
Ihmetellään, miten lääkäri on voinut kirjoittaa minulle 100% työkyvyttömyyden?
Iltanälkää joskus on mutta panttaan sen aamuun.
Unta on ehkä vähemmän, mutta laadukkaampaa kuin iltasyöjillä.LISÄÄN VIELÄ, ETTÄ KOSKA REDUT VAIKUTTAVAT KESKUSHERMOSTOON, NÄLÄNTUNNE KATOAA TODELLA MINIMIIN. SIKSI LAIHDUTTAMINEN ON OLLUT NYT HELPOMPAA KUIN KOSKAAN ENNEN...
- Mikä happohyökkäys
Huh, onpa Sinulla kamala happöhyökkäsykuuri.
- 100 %
mr nälkäkurki kirjoitti:
Käytän jatkuvasti joko Herbalifeä tai Nutrilett-tuotteita.
Nämä siksi, että teen kevyttä salitreenausta kehnon tukirankani takia ympäri vuoden.
Ihmetellään, miten lääkäri on voinut kirjoittaa minulle 100% työkyvyttömyyden?
Iltanälkää joskus on mutta panttaan sen aamuun.
Unta on ehkä vähemmän, mutta laadukkaampaa kuin iltasyöjillä.Ei sellaista työkyvyttömyyttä olekkaan, kuin 100 %. Se on jo kuollut tai aivokuollut.
Täydelliseen työkyvyttömyyteen riittää 60 %:n työkyvyttömyys.
- AnneMari
Lienen esittänyt asiani epäselvästi, mutta koitin pyytää neuvoja ongelmallisen syömisen hallintaan, enkä mitään epämääräisten laihdutuspillerien mainostusta.
(Tai kyllähän noilla pillereilläkin laihtuu. Ovat ainakin nuo Herbalifen tuotteet hinnaltaan sitä luokkaa, ettei niitten ostamisen jälkeen ruokaan edes riitä rahaa) - henkiseen
JUURI TÄHÄN HENKISEEN PUOLEEN TEHOAA TUO REDUCTIL, KOSKA SE OSALTAAN VIE NÄLÄNTUNTEEN AIVOISSA POIS JA TOISAALTA PITÄÄ KROPAN ENERGIANPOLTON KÄYNNISSÄ, EIKÄ PÄÄSTÄ KEHOA SÄÄSTÖLIEKILLE. KOSKA LAIHTUMINEN ON TÄLLÖIN NOPEAA, TSEMPPAA SEKIN HENKISESTI JATKAMAAN. KOSKA LÄÄKE PITÄÄ NÄLÄNTUNTEEN JA MIELITEOT POISSA, ON ELÄMÄ HELPOMPAA.
NÄIDEN ASIOIDEN YHTEISVAIKUTUS ON SE, ETTÄ HENKINEN PUOLI EI STRESSAANNU LIIKAA. LAIHDUTTAMINEN EI TUNNETUSTI OLE MITÄÄN HELPPOA HOMMAA- HELPOMPAA OLI AHTAA RUOKAA NAAMAAN NIIN ETTÄ TÄTÄ PAINOA ON TODELLAKIN LIIKAA... MUTTA NYT ON 13.4 KILOA POIS- KIITOS SIITÄ ITSELLENI JA REDUCTILILLE!!- Hui
Tuo on jo itsenäs huijaamista.
- En usko
En kyllä usko tuohon henkiseen symiseen nälän tunteen syynä. Se on ihan aito. Luulen, että avain löytyy ruoka-aineiden syöntijärjestyksestä sekä ruoka-aineiden glykeeminen indeksiluku. Eli jos syöt runsaasti nopeita hiilihydraattteja, Sinulla on lähes jatkuva nälkä.
Kun aikoinaan siirryin kasvisravinnolle, minulla oli vuosia kova nälkä, ja jatkuvasti.
Vasta nyt kymmenien vuosien päästä tiedän, miksi oli nälkä.
Jos syön jälkiruoaksi esim. mansikoita ja vaikka en sokeria lisääkkään, kohta mulla on nälkä, vaikka just olisin syönyt kuinka vahvasti.
Mutta kun mä syön mansikat ensin, ja sitten vasta muun ruoan, joka on matalan hiilihydraatin ruokaa, nälkää ei tule, vaikka olen päivän syömäti.
Jos syöt esim. omenan, syöppä sokeritonta rahkaa sen kanssa, eipä tule nälkää. Jos syöt pelkän omenan, kohta on nälkä. Rahkan tilalla voi olla myös juustoa.
Jos syöt leipää, kohta voi olla nälkä. - pauliina
itse sen pidän vaan kurissa, enkä mene syömään.
täytyy olla aika kova itsekuri että pystyy =)
tsemii sulle ! muuta en osaa sanoa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245