SÄÄLITTÄVÄÄ!

Armeija on pienipippelisten säälittävien huono itsetuntoisten piilohomojen ikioma rymykerho. Sinne vaan kaikki tekotaiteelliset patriootit.
3366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..isomunainen ylivoimaisen itsetunnon omaava julkihetero vai? Sinunkaltaisiasi on kuule nähty ennenkin. Eniten intissä ottaa yleensä päähän kun ensimmäistä kertaa peruskoulun jälkeen (johon se koulun käynti sitten jäikin)joku käskee tekemään jotain ja on pakko totella...eikä voi vittuilla tai käydä naisopettajan päälle niin kuin koulussa tuli tehtyä. Tähän päälle niin huono fyysinen kunto ettei jaksa kävellä edes varuskunnan ruokalaan hengästymättä niin kyllähän siinä intti rupeaa ottamaan päähän. Lopullinen hajoaminen tuli todennäköisesti sitten iltalomien jälkeen kun tupakaverit kertoili mitä tuli tehtyä tyttöystävän kanssa ja sinun piti tyytyä tumppuun.
Please, tee palvelus ja ryhdy sivariksi tarvitse vahingossakaan kuunnella itkemistäsi kertauksissa.

Äänestä
  • !!!

    Äänestä

  • sanottu kirjoitti:

    !!!

    Kyllä on suvaitsevaisuus näköjään voimissaan suomessa.
    Eikö se ole jokaisen oma asia meneekö armeijaan sivariin tai linnaan totaalina.Ainakin jotkut uskaltaa uida vastavirtaan ja valita vaihtoehdoksi jonkun muun kuin armeijan.Itse tuli käytyä armeija 15 vuotta sitte edes menneessä vaasan rannikko patteristossa ja enpä nyt voi sanoa että se olis ainakaan mua mitenkään kasvattanut.Kyllä se on elämä joka opettaa ei armeija.Kaikkein huvittavinta on kuunnella kuinka nämä nykyjunnut jotka on armeijassa tai sinne menossa puhuu olevansa kovia jätkiä ja kuinka muka puolustaisivat Suomea jos sota syttyis totuus on että jos sota tulisi niin suurimmalla osalla paskat olis housuissa ja venäjä suorastaan marssis tänne omistajan elkein.
    Tätä pelkuruutta on nähtävissä siviilissä sellaisissa tapauksissa jossa joku ihminen joutuu muutaman ihmisen hakkaamaksi ja porukkaa vaan kulkee ohi menemättä apuun ja pahimmassa tapauksessa jää kattomaan päältä että semmoisia on suomen nuoret todellisuudessa.
    Mä oon työni puolesta tekemisissä nuorten kanssa päivittäin ja tuli mieleen yksi huvittava tapaus kun ruvettiin spekuloimaan sodalla ja että menisitkö puolustamaan Suomea jos käsky kävisi niin vastaus oli että en mä pakenisin varmaan ruotsiin että näin loppu kevennykseksi tämä tarina.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TJ 0 kirjoitti:

Armeija on pienipippelisten säälittävien huono itsetuntoisten piilohomojen ikioma rymykerho. Sinne vaan kaikki tekotaiteelliset patriootit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu