Eli siis yksi nainen on alkanut ilman mitään ennakkovaroittavia välikohtauksia peräänkuuluttaa minua - syytöksillä kateudesta, joka minussa on (hänestä) häntä kohtaan.En ymmärrä miksi ajatusmaailmani kiehtoo häntä.Ehkä hän ja hänen miehensä potevat köyhää arkea, ja tämä sitten kohentaa heidän mielialansa, muiden telepaattinen seuranta.
Miten saan hänet uskomaan, etten ole kiinnostunut mistään kanssakäymisistä hänen kanssaan, että hän voi rauhassa elää ilman pelkoa mistään "häirinnästä" minun suunnaltani? Kai se on niin, että ajatukseni ja tuntemukseni eivät kuulu hänelle, koska en tee hänelle mitään! Se olenko kade vai en olisi periaatteessa yksityinen asiani.En ole muistaakseni koskaan piikitellyt häntä.Voisin kehua häntä taivaisiin aivan uskomattoman upeana ja samalla vakuuttaa, ettei se aiheuta minussa aggroja häntä kohtaan.Mitä tekisitte minun saappaissani? Mikähän syy on että saan haihattelijan perääni, olenkohan magneetti?? Olkoon ylpeä itsestään mutta en sekaannu hänen olemassaoloonsa.Huh, kuin pallosalama tämä ongelma vaan iski vähitellen, VAIKKA lähikontaktia on tullut vältettyä kauan jo.Samoin kaikki kontakti.
mitä sanon naizelle
3
859
Vastaukset
- manfan
oikein? Mitä jos olet itse antanut väärinymmärrykseen aihetta? En tiedä tapaustasi, mutta otan osaa. Sano suoraan niin kuin asiat ovat, rehellisyys yleensä palkitaan. Niin minäkin pääsen yleensä eroon epämiellyttävistä tekstiviestin lähettäjistä ja perässäroikkujista.
- - - - - - - - - - - - -
Minulle tuli taas sellainen mielikuva tuosta viestistä, että nainen laittaisi "toisen kateuden" vain tekosyyksi sille, että saisi nälviä jotakin. Tottakai tuollaisen on loputtava! Yhdyn ylempään kirjoittajaan siinä, että suoraan sanomalla asia (luultavasti) hoituu.
- narsistille
parissa kohtaa nostat itsesi aika korkealle, joten yleensä pata kattilaa soimaa. mieti mitä olet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262668
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562137Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241721- 1291528
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641288- 681283
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711210- 891055
- 90979
- 128931