Fortaleza Brasil Tropical?

Paavo

Onkos kokemuksia kyseisestä hotellista huoneet, ilmastointi(toimiiko),siisteys, aamiaiset yms yms..

5

2369

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tepa

      Helmikuussa vuonna 2003 asuimme kaksi viikkoa Brasil Tropicalissa. Hotelli oli erittäin siisti, huoneet siivottiin ja lakanat vaihdettiin joka päivä, sunnuntainakin (ei varmaan kovin yleistä huoneistohotellissa). Sijainti on myös hyvä, lähellä rantaa ja iltamarkkinapaikkaa. Ruuassakaan ei ollut mitään moittimista, aamiaisella monia vaihtoehtoja, kiloravintolasta sai kätevästi kevyttä syötävää aamupäivällä. Jos jotain negatiivista pitää sanoa, niin joillakin oli lähtiessä ongelmia laskun kanssa (minibaari-, pesula- ym.), oli ilmestynyt laskuun ylimääräistä. Meillä ei tällaisa ongelmaa ollut, kun ei paljon minibaaria eikä muitakaan laskutettavia palveluja käytetty. Jos hotellin taso ei ole mennyt alaspäin parissa vuodessa, niin voin kyllä suositella Brasil Tropicalia.

      • käynyt

        Oli se ihan jees vielä 2005:kin. Samat kokemukset kuin sullakin.


    • Nimetön

      tultiin kyseisestä hotellista juuri toissapäivänä, eikä ole valittamista! huone oli tosi tilava ja viihtyisä, parvekkeelta oli upeat näkymät. siivooja kävi joka päivä, se tiskas myös astiat :) makuuhuoneen ilmastointi pitää meteliä, mutta piti kyllä viileänä. aaamupalalta löytyi kaikennäköisiä herkkuja joka makuun. hotellissa sai myös hyvän lounaan ja illallisen, se oli sellainen kiloravintola, eli ruoka punnittiin ja siitä maksettiin kilohinta. hotellin katolla oleva uimaallas oli pieni, mutta hienosti se riitti. altaalla oli mukava ottaa aurinkoa! hotellin hinnatkaan ei ollu kallliit, kallein drinkki maksoi ehkä noin 3euroa.. siellä oli myös tosi mukava henkilökunta! kaikin puolin hyvä hotelli ja hyvällä paikalla!

      • Eetu & Daisy

        Sulla tuntuu olleen hyvä loma ja hotelli myös. Me lähdemme helmikuussa ja hotelli on Seara Praia. Kertoisitko missä vaihdoit rahaa ? Suomessa, perillä vai ? Ja mikä oli kurssi missäkin ? Ehditkö huomata mitä elektroniikkatuottet siellä maksavat? Mitä maksoi taksi esim. Praia do Futuron rannalle ja ovatko taksit luotettavia määränpään että myös hinnan suhteen. Olemme käyneet Thaimaassa (aivan ihanat ihmiset) monta kertaa ja toivomme että, Brasilian lomasta tulisi yhtä hyvä. Jos joku Seara Praiassa käynyt lukee tämän, niin voisitko kertoa kokemuksistasi tästä hotellista!


      • marja
        Eetu & Daisy kirjoitti:

        Sulla tuntuu olleen hyvä loma ja hotelli myös. Me lähdemme helmikuussa ja hotelli on Seara Praia. Kertoisitko missä vaihdoit rahaa ? Suomessa, perillä vai ? Ja mikä oli kurssi missäkin ? Ehditkö huomata mitä elektroniikkatuottet siellä maksavat? Mitä maksoi taksi esim. Praia do Futuron rannalle ja ovatko taksit luotettavia määränpään että myös hinnan suhteen. Olemme käyneet Thaimaassa (aivan ihanat ihmiset) monta kertaa ja toivomme että, Brasilian lomasta tulisi yhtä hyvä. Jos joku Seara Praiassa käynyt lukee tämän, niin voisitko kertoa kokemuksistasi tästä hotellista!

        tilattiin rahat etukäteen diners club kortilla ja ne sai sitten lähtöpäivänä lentokentältä. oli tosi kätevää, kurssista en tiedä... me kuljettiin tosi paljon taksilla ja oli se halpaa ainakin suomen hintoihin verrattuna. jos haluaa ostoksille kannattaa käydä iguatemissa, sinne maksoi taksi noin 8 euroa. me ei käyty ollenkaan siellä futurorannalla, mutta oltiin retkellä kumbucossa ja siellä oli tosi huippua!ajeltiin buggyautolla, laskettiin hiekkamäkeä ja ratsastettiin rantaa pitkin hevosella :) elektroniikka oli aika kallista, eikä näkynyt mitään kaikista uusimpia juttuja. (poikaystävä niitä katteli...) hauskaa lomaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      834
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      787
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      258
      717
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      698
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      669
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      653
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      633
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      633
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      626
    Aihe