Pertulle Telvis!!!

tessa

Äänestä Perttua voittamaan vuoden 2005 Telvis -patsas!

http://service.nitro.fi/telvis/

"Kotimainen miesesiintyjä/tv" -listasta
Kohtaan "muu ehdokas"
kirjoitetaan: Perttu Sirviö/Big Brother

Jos olet jo äänestänyt, niin mikään ei estä äänestämästä useamman kerran keksityillä nimitiedoilla ;)
Näin saadaan Pertulle ansaittu Telvis-voitto!

4

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eihän siinä mitään jos Perttu tuollaisen sattuisi voittamaan... Häntä ainakin minä olen varmasti eniten katsonut tv:ssä esiintyneistä henkilöistä tänä vuonna, mutta miltäs tuo voitto sitten maistuu kun on ollut tällaisia viestejä? Minulle ainakin tulee mieleen että mitenköhän mahtaa olla... Onkohan sittenkään ansainnut?

    • abc

      Joo täytyykin tästä heti lähteä järjestelemään tätä esiintyvälle taitelijalle tarkoitettua kunniaa pertsalle.Kuka muu sen paremmin ansaitsisi. Ongelma on vaan siinä kun pertsan ei pitänyt varsinaisesti esittää mitään,mutta esiintymiseksihän se todella meni,joten siltä osin kriteerit kyllä täyttyisivät. Pertsahan on pitkän linjan ansioitunut viuhahtelija,joten asiaa kannattaa harkita,ainakin noin saunan lauteilla kaljapäissä kavereiden kesken.

    • Iron Rita

      potku perseelle, ja menolippu Norjaan, siellä olisi kuin kotonaan, pirun venkoilija.

    • Pertulle patsas!

      Ehdottomasti!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      232
      4173
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      191
      3745
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      315
      2939
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      270
      2446
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2046
    6. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      72
      1936
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      48
      1896
    8. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      69
      1804
    9. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      61
      1597
    10. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      77
      1542
    Aihe