internet on syntiä

Näyttää siltä,että moni uskonveli ja sisar pitää internettiä sallittuna.NÄIN EI OLE !!!
Rietasta sisältöä,maallisia aiheita täymnnä.
Netit kiinni,lehdistä ja radiosta saa kaiken tieton mitä tarvitaan.Syntistä ja maallista kouhotusta,lopettakaa nämä synnit ja anokaa anteeksi.
4405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Internetistä onneksi löytyy nopeasti tietoa myös pappien haureudesta: pedofiliaa, petettyjä vaimoja, painostusta, kirkon jäsenten syrjintää jne. Miten nuo sorretut saisivat äänensä kuuluviin ympäri maailmaa, jos kirkko valvoisi ja estäisi tiedonkulun esim. internetissä. Häpeä ehdotustasi. taisit laittaa omalle hakukoneellesi porno, seksi ja muut sopivat haut vahvistaaksesi omaa kantaasi? Nautitko kuvista? Vähän vipinää omaan seksielämään?

Muistathan "hienon" ARMO-kampanjan pari kuukautta sitten. Mainostoimiston höynäyttämät kirkon luupäät antoivat meiltä keräämiään veroja n 450.000 euroa (sillä saisi satatuhatta vähävaraista perhettä osalliseksi kulutusjuhlista jouluna) mainostoimistolle internet-sivuista ja mainoskylteistä Helsingissä. ARMO-kampanja oli viimeinen pisara! Erosin kirkosta 40-vuoden jäsenyyden jälkeen. Kampanjaan laittoivat vielä 100.000 euroa muille kumppaneille. Ja seassa taisi olla niitä hyvä-veli-yrityksiä, joissa samoilla kirkonmiehillä on oma etu ajettavana.

Järkevät ihmiset, EROTKAA KIRKOSTA, sillä jumalat pitävät meistä huolen ilman maksullista jäsenyyttä jossain yhteisössä.

Äänestä

Ihminen on maallinen olento, pelkkä eläin, joskin sattumalta huimasti kehittyneempi kuin muut. Mitä siis vouhotat?

Äänestä

Aika aidon sävyinen viesti, mutta ei ihan mennyt läpi :)
(kaikki VL:t tietää että Internet on ihan ok kun sitä käytetään oikein)

Äänestä

Sanot että netti on syntiä mutta itse seikkailet täällä netissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


markku l kirjoitti:

Näyttää siltä,että moni uskonveli ja sisar pitää internettiä sallittuna.NÄIN EI OLE !!!
Rietasta sisältöä,maallisia aiheita täymnnä.
Netit kiinni,lehdistä ja radiosta saa kaiken tieton mitä tarvitaan.Syntistä ja maallista kouhotusta,lopettakaa nämä synnit ja anokaa anteeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu