tumma valkovuoto

minä täällä

siis mistä voi johtua tumma valkovuoto, se on ihan semmoista kun alkaisi menkat, mutta ne ei voi alkaa koska syön pillereitä keskellä laattaa... apua kaipaisin. joku sukupuoli tauti?

3

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pilleristi

      saattaa olla jos vaikkapa syö paria laattaa putkeen taikka jos on aloittanut vasta nappailemaan pilsuja.

      • .....

        siis syön yleensä 3 laattaa putkeen ilman väli vuotoja, eikä ole ikinä kyllä mitään tullut välissä. nyt olen ensimmäisen laatan puolivälissä, joten epäilen vahvasti tiputtelua, olen syöny pillereitä kuitenkin vissiin 5v.


      • Apteekkari Sini
        ..... kirjoitti:

        siis syön yleensä 3 laattaa putkeen ilman väli vuotoja, eikä ole ikinä kyllä mitään tullut välissä. nyt olen ensimmäisen laatan puolivälissä, joten epäilen vahvasti tiputtelua, olen syöny pillereitä kuitenkin vissiin 5v.

        Tyypillisiä hiivatulehduksen oireita ovat limakalvojen kutina, kuumotus ja kirvely. Valkovuoto on kokkareista, vaaleaa ja tuoksutonta. Jos valkovuoto on harmaata ja pahanhajuista, kyseessä voi olla bakteeritulehdus. Vihertävän ja kuplivan vuodon aiheuttaja saattaa olla Trikomonas. Jos vuoto on ruskehtavaa, tulee ehdottomasti hakeutua lääkäriin..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      101
      4507
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3343
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      36
      1388
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1183
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      37
      1116
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      13
      1064
    8. 158
      1007
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      934
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      872
    Aihe