Oletteko kuulleet, nyt on sitten takavuosien laulaja "kiihkeät huulet, kuumat kesähuulet" Kikka kuollut.
Kikka kuollut
voi voi
2119971
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
kuullut?
Netissä?
Ei taida vielä tiedotusvälineetkään tietää asiasta, mutta eiköhän ole jo huomisen lööpeissä.
et kai laske leikkiä tällaisella asialla?
seiskasta.
Kikkana tunnettu viihdetaiteilija Kirsi Sirén on kuollut. Iltalehden tietojen mukaan 41-vuotias Sirén menehtyi viikonloppuna Nokialla.
Asian on vahvistanut Iltalehdelle Kikan aviomies. Myös Stara.fi -nettilehti kertoo 80-luvun suomalaisen discotaivaan tähtiartistin poismenosta.
Epävirallisten tietojen mukaan kuolinsyynä oli sydänkohtaus.
Käypä vilaisemassa
uutisissa...............
http://www.lime24.fi/index.asp?cat=Starat&id=1490
tuttu tyyppi... kuoli eilen.
Kirsti (Kikka) Viilonen 26.10.1964.
Kuollut uutisen mukaan sydänkohtaukseen.
Kikka oli lämminsydäminen ihminen
Nukuit pois - muistot elää
osaa läheisten suruun!
Aika köyhää kamaa, mutta kun itse 15 vuotiaana unelmoimme hänestä (nyt olen 31v) ja kiimaisina serkkunikin sanoi, että "ajatteleppa tuon julisteen naisen vaaleenpunaista pimppaa" =D Tuo jäi todella mieleeni..
Noh.. kaikki me kuolemme joskus. Ex naiseni sai houkuteltua minut kuukausi sitten sunnuntai kirkkoon ja pappismies sanoi siellä, että kukaan meistä ei tiedä milloin täältä lähdetään, olemmeko valmistautuneet ottamaan jeesuksen vastaan ennen sitä kuolemaa, kuulemma se joka hänet kohtaa ja uskoo häneen hän ei koskaan aja uskovaa poijes vaan tie taivaaseen käy hänen kauttaan.
Nojoo, en ole uskovainen jne.. mutta täytyy kyllä myöntää, että aika hyvin nyt pointti tuli mieleeni, ainaskin näin kuoleman tullessa mieleen Kikan kohdalla.
Jep, täytyy lähtee röökille miettiin asiaa.
Onko totta että Kikka lähti täältä oman käden kautta. Niin surullista, ettei hän jaksanut ja kovin järkyttävää, koska pidin häntä aina niin iloisena ja positiivisena ihmisenä.
Ehkä oman tuskansa pystyy salaamaan niin hyvin julkisuudessa.
Osanottoni perheelle ja erityisesti pienelle lapselle jolla ei totisesti tule olemaan helppoa.
Ehkä näin joulun alla ovat monenkin muun voimat lopuillaan, varsinkin jos Kikaltakin lapsi oli otettu pois ja perhesuhteet muutenkin vaikeita.
Ehkä myös vaikea lapsuus vaikutti siihen että hän sairastiu masennukseen eikä enää jaksanut elää...
Aika rankkaa että tappoi itsensä viikonloppuna kun oli 9-vuotias lapsi luonaan.
(*,*)
http://groups.msn.com/_Secure/0QgD0AjITeG2B3g1797DKT5PUoxVHAxU9GNNplwmH8J*lF9fgUiRX5N0NfZcUgH8UEARLQXSVDqXqcuQRQu3BfqVB9WnVwuTxd4X8lufKEVM/247.jpg?dc=4675377065925518325
(*:*)
Kaikki on niin hiljaa mun ympärilläin
kaikki on niin hellää ja hyvää
kukat suuret kun aukeevat sydämmessäin
ja tuoksuvat rauhaa syvää.
Eino Leino
Hänen matkalleen toiselle puolelle. Otan osaa omaisten ja läheisten, sekä fanien suruun.
Surullista. Itse asiassa - nyt huomasin,että Kikalla olikin hyvä ääni,mutta imago,joka hänelle rakennettiin, ei pitkälle kantanut eikä ollut helppo hänen itsensäkään kestää.
jolla luultiin tehtävän rahaa,
tekikin vain hallaa.