Eli onko suunnitellu sektion jälkeen jälkivuotoa??
Tarkoitan ettei synnytys ole vielä kerennyt alkamaan.
Ehkä tyhmä kysymys,mutta täällähän on lupa niitä esittää...; )
Sektio ja jälkivuoto
3
442
Vastaukset
- ninni
Juu kyllä on ja mulla kesti aika kauankin tuo jälkivuoto,taitaa olla sekin aika yksilöllistä..Mulle tehtiin kylläkin sterilisaatio samalla ja voi olla että siksi kesti niin pitkään,mutta kyllä jälkivuotoa varmasti jonkin verran tulee joka tapauksessa.
- aika pitkäänkin...
...joskus. Itselläni oli ekasta noin kolme viikkoa, samoin tokasta, ja kolmannella kerralla tipoitellen- ensin viikko vuotoa, myöhemmin hyytymiä yms pari viikkoa, ja hulahtelua lähinnä liikkuessa. Luulen, että koska kohdunsuu oli kiinni viimeisellä kerralla (suunniteltu sektio rv 37), johtui tuo erilainen vuotelu ihan siitä....
- sektiomamma
Mulle tehtiin kylläkin kiireellinen sektio, mutta synnytys ei kylläkään sillä tavalla ollut erityisemmin kerennyt alkamaan. Istukasta alkoi vuotaa verta ja sen takia menin sairaalaan. Käynnistelyäkin aloiteltiin, muttei tippa kerennyt olla kuin puolisen tuntia kun verta alkoi tulla sen verran että sektioon vietiin.
Jälkivuotoa tuli runsaastikin ja monta viikkoa. Alussa oli hyytymiäkin. Kyllä sektion jälkeen kuulemma jälkivuotoa on aivan yhtälailla kuin alatiesynnytksenkin jälkeen. Sehän on sitä verta joka poistuu kohdusta, näin olen käsittänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse133817SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2263748Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723374Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575441642- 361593
- 321491
- 921433