vielä kastanut kajakkiaan?
Onko
7
1773
Vastaukset
- voyager 445
kävin melomassa muutaman kilsan.oli oikeen sumuinen aamu ja pakkasta muutama aste. matkalla näin verkon-nostajia toinen äijistä huusi että huvinsa kullakin jos haluaa itsensä jäädyttää. ei tod ollu kylmä kun on hyvät kuteet päällä :)
tosin meloin lähellä rantoja jos olisi vaikka käynyt kaato- R_R_R
Tähän aikaan vuodesta hyvät kuteet löytyy kunnollisen kuivapuvun sisäpuolelta, ettehän leiki paksujen ja kuivana ah niin lämpöisten villapaitojen yms. vermeiden kanssa.
- kpmi
R_R_R kirjoitti:
Tähän aikaan vuodesta hyvät kuteet löytyy kunnollisen kuivapuvun sisäpuolelta, ettehän leiki paksujen ja kuivana ah niin lämpöisten villapaitojen yms. vermeiden kanssa.
Millainen tai mikä on kunnollinen ja soveltuva kuivapuku?
Oma melomiseni jäi loka-marraskuun vaihteeseen, kun en enää uskaltanut mennä edes kera vaihtovaatteiden. - R_R_R
kpmi kirjoitti:
Millainen tai mikä on kunnollinen ja soveltuva kuivapuku?
Oma melomiseni jäi loka-marraskuun vaihteeseen, kun en enää uskaltanut mennä edes kera vaihtovaatteiden.Itse käytän ursuit std 5116 pukua, ja olen ollut tyytyväinen.
http://personal.inet.fi/yhdistys/meripelastus/ursuit.html - j.h
R_R_R kirjoitti:
Itse käytän ursuit std 5116 pukua, ja olen ollut tyytyväinen.
http://personal.inet.fi/yhdistys/meripelastus/ursuit.htmlminkä hintainen puku mahtaa olla?
- R_R_R
j.h kirjoitti:
minkä hintainen puku mahtaa olla?
Olla jonkun verran yli 500€. Venemessuilla on muistaakseni ollut messutarjouksena noin 500€ ja siellä on hyvä sovitella, kun puvut eivät kuulu joka "marketin" valikoimiin.
- maltsa
R_R_R kirjoitti:
Olla jonkun verran yli 500€. Venemessuilla on muistaakseni ollut messutarjouksena noin 500€ ja siellä on hyvä sovitella, kun puvut eivät kuulu joka "marketin" valikoimiin.
Mitä käytätte jaloissa kuivapuvun ulkopuolella, jos siinä on vain Goretex-sukat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole192186Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi392075Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä281980Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma471386- 741326
Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?46873Kaunein nimi
Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?56802Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?
Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat8741- 52723
Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi32708