Suomalaisille koiran omistajille rotuun katsomatta. Ollaan onnellisia vapaasta isänmaastamme ja koiristamme. Muistetaan Sotainvalidien viimeistä keräystä vaikka kuinka pienellä summalla. Ilman heitä ei meillä olisi vapaata isänmaata, eikä tätä koiraharrastustakaan.
Hyvää Itsenäisyys päivää
15
680
Vastaukset
- ...
...eli sitä samaa täältäkin, kaikille koirallisille ja koirattomille tasapuolisesti.:)
- mindetys
koirille, koirattomille, sellaista hankkiville ja jaaa....niin xD
- hatam
edelleen kaikille lukijoille.
- samaa
mutta miksi minusta tuntuu, että halu kirjoittaa ylittää järjen käytön. Asiaa väheksymättä lukisin mieluiten koira-asioita täältä.
- sudenkorento75
veteraaneja ei ole enää montaa, ja kohta ne viimeisetkin alkaa olla mullan alla.
Ensin eu joka päättää onko banaanin koko oikeassa direktiivissä sitten viedään meidän raha ja tulossa vielä nato. Onneksi meillä on vielä oma siniristilippumme, siihen toki on vierelle tullut tuo tähtiympyrä. Mihin olemmekaan menossa? Yhdistynyt eurooppa?
Täällä ainakin nousee aina Suomenlippu korkealle ja maammelaulu raikaa! Hyvää itsenäisyyspäivää itsekullekkin! oikein hyvää itsenäisyyspäivää jokaiselle.Keräyskirstun pohjalle annoin minäkin rahaa,vaikken yleensä muihin anna.
Olkaamme tyytyväisiä tähän mitä on ja nauttikaammme päivästä :)- pomppukoira
toivottaa kaikille hyvät itsenäisyyspäivät ja kiitokset heille kaikille jotka rakensivat meille tulevaisuuden...wuf!
- Lorppakorva
jylhien häntien huiskintaa...hyvää itsenäisyyspäivää!
- pikku mäykky
Kaikille.....ollaan Onnellisia ,
Suomessa on VIELÄ hyvää elää . - Riva
Itsenäisyystaistelussa oli paljon koiria mukana,eli sotaveteraanijen lisäksi kunnioitan niitä sotakoiria jotka hengellään antoi meille tämän maan.
- Pikku-Hukka
Tämä onkin minulle tärkeä päivä, Mummini on syntynyt 1917 ja elää edelleen, minulle hyvin läheinen ja suuri vaikuttaja ollut elämässäni.
- Shirie
Meiltäpäin kaikille! Myöskin modernimpi tapa: Iiiso hali kaikille rotuun ja sukupuoleen katsomatta!
- issu56
itsellesikin, kuin myös kaikille muillekin palstalaisille!
Kiitos,
hyvää itsenäisyys päivää kaikille. Roposet on lahjoitettu jokavuosi.
(nykyään vaan tuntuu että olemme EUn hallinnassa)...myös itsenäisyyspäivän toivotukset koko poppoolle =)
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve343198Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?642440Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U762328Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1822105Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172090SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1262060Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä361734Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai751664Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1121653Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2451437
