DC++ ja upload nopeuden rajoittaminen

Mikä ja mitä oli ne ohjelmat nimeltään millä pystys tota netin ulospäin menevää nopeutta rajoittamaan tarkoitus ois käyttää sitä ton DC kanssa.
3599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kai ymmärrät ettei kyseisillä ohjelmalla ole sitten tarkoitus kuristaa koko UL-kaistaa kokoon, vaan rajoittaa vain sen verran ettei vaikuta imujen nopeuteen/netti-selailuun tai vaikka tilapäiseen pelaamiseen?

toiseksi: eräs sellainen ohjelma kulkee niinkin yllättävällä nimellä kuin netlimiter

Äänestä
  • juu käytä vaan limitteriä pelle..

    Äänestä

Juuri limitterit DC :n maineen pilaavat, nopeudet ovat heikentyneet huomattavasti kun porukka käyttää limittereitä vaikka laajakaistat ovat yhä nopeampia. Että sinne vain laskemaan tasoa, tervemenoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


make kirjoitti:

Mikä ja mitä oli ne ohjelmat nimeltään millä pystys tota netin ulospäin menevää nopeutta rajoittamaan tarkoitus ois käyttää sitä ton DC kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu