itsenäinenkö

Mitä mahtavat veteraanit tuumia tänään, he ovat puolustaneet kunnikkaasti suomea ja nyt osa päättäjistä yrittää väkisin tehdä liittovaltiota.
Luulisi olevan vaivautunut olo kun näkee todellisia sankareita.
1128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eivät varmaan tuumi hyviä, vaan mitäs tekevät ?
Mitäs tehdään me muutkaan ? Kohta mennään tavallinen rahvas taas sotahan soitellen puolustamaan vaikka.....mitä nyt linnan juhlijat päättävätkin...vaikkapa jenkkien rinnalle Irakiin....tai Afrikkaan jotainjotain puolustamaan - että näin tämä taas etenee:
koti, uskonto ja Isänmaa - mitä helvatti ne ole ???? -kuullukka....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehox kirjoitti:

Mitä mahtavat veteraanit tuumia tänään, he ovat puolustaneet kunnikkaasti suomea ja nyt osa päättäjistä yrittää väkisin tehdä liittovaltiota.
Luulisi olevan vaivautunut olo kun näkee todellisia sankareita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu