Apuva. Rakentaminen

sande

Niin, semmosta kysyisin että miten ihmeessä tässä sims 2:ssa noita taloja oikein rakennetaan? Ohjeessa sanotaan jotain tyyliin "klikkaa ja vedä osoitinta", mutta en kyllä voi ymmärtää että mitä siis pitäisi tehdä. Auttakaa tyhmää.

2

194

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • melliex

      Siis kun olet tontilla, niin klikkaat sitä rakenna kuvaketta joka on osta ja pelaakuvakkeitten alapuolella. Sieltä klikkaat kohtaa seinät.

      Sitten vaan klikkaat sitä seinänkuvaa ja asetat hiiren tontille haluamaasi kohtaan ja painat hiiren pohjaan ja vedät hiirtä haluamaasi suuntaan.

      Sen jälkeen kun olet mielestäsi tehnyt riittävän pitkän seinän kaistaleen päästät hiirestä irti. Nyt olet saanut tehtyä yhden seinäsuoran. :)

    • Charlotte.

      Alkuvalikosta löytyy sellainen kohta kuin "Tutoriaali"(tai mikä olikaan O_o) niin klikkaa sitä ja valitse se "talojen rakennus" tms. Siinä opastetaan. Muutenkin aloittelijoiden kannattaa tutustua tuohon tutoriaaliin, kätsy systeemi se.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30820
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4186
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2725
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1892
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      590
      1657
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1593
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1565
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1500
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1245
    Aihe