Ladan arvostelu perusteetonta

Ladamiekkonen

Tällä palstalla Ladaa arvostelevat täysin kyseistä automerkkiä tuntemattomat ihmiset. Ladan omistajat sen sijaan älykkäämpinä ihmisinä ovat tietoisia kyseisen ajoneuvon etuisuuksista, ja siksi ovatkin sen hankkineet. Ladan huonoudesta, turvattomuudesta ja vioista sepitetään mitä järjettömimpiä satuja, ja mitään linkkejä tai tietopohjaa ei ikinä ole esittää. Kuitenkin jokainen Ladan omistaja tietää, kuinka hyvästä ajoneuvosta on loppujen lopuksi kysymys. Lada on kaunis, kestävä, turvallinen ja kuluttajaystävällinen sekä hinta/laatu -suhteeltaan täysin ylinvoimainen mihinkä tahansa muuhun ajoneuvoon verrattuna. Joskus pohdinkin, että tietävätkö nämä Ladan haukkujat sydämessään kuitenkin, että Lada on paras auto. Onko syynä vaan kateus, jonka uusi kiiltävä ja linjakas Lada saa aikaan joissain kanssaihmisissä. Ehkäpä nämä Ladaa haukkuvat luuserit vielä ymmärtävät joku päivä, kuinka hölmöjä ja munattomia he ovat kaiken maailman peniksenjatke -menopeleineen. Ladamiehillä on munaa, johan sen tietää tytötkin!

11

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Munaton!

      Ootko sää?

    • jarski

      Siinähän ne faktat taas todella lyötiin tiskiin,ja perustelutkin oli jälleen kerran omaa luokkaansa...
      Lada kuskit ovat ostaneet ladan,loska parempaan ei ole varaa, Harvoin kuule,että uusi lada olisi viattomana lähtenyt kaupasta, esim. tuttu mies osti vuoden 2004 ladan uutena deltasta, ei puhaltanut lämmintä sisälle,keskuslukossa vikaa,aytytyksessä vikaa kahden viikon ajon jälkeen...niin ja takalasin lämppäri ei toimi.
      Ei se Lada oikeesti ole hyvä auto, anteeks ny jos tuhosin sun maailmas. eikä lädää kadehdi muut kuin talbot kuskit.

      • joo

        "eikä lädää kadehdi muut kuin talbot kuskit."

        Tuskinpa edes he ovat ladailijoille kateellisia


      • osti

        "Tuttu mies osti" Kaupunkitarinoita vailla totuuden häivääkään. Yhdellä tuttavan naapurin serkkupojan kaimalla oli jne


      • zxcsxz

        juuri tähän malliin..että kaverin kummin kaimalla on asiasta kokemusta vaan itsellä ei taida olla??Eli urbaania legendaa taas..


    • euro

      Vielä 70-luvulla Ladan varustelutasosta oli liikkeellä eräs faktaan perustuva juttu. Mainitsen sen tässä, vaikka luulenpa ettei kirjoitusten tasosta päätellen suuri osa Ladaa puolustelevista ollut silloin vielä syntynytkään. Se juttu meni näin:
      Lada LS = lista sivussa
      Lada GLS = galvanoitu lista sivussa

    • ***

      On se Lada ihmevehje, kun sitä ei saa arvostellakaan. Ihan vanhaa kunnon stalinismia. Kaikki, mikä ei ylistä taivaisiin saakka on pahasta ja väärää. 70- ja vielä 80-luvullakin kaikkinainen silloista NL:a ja sen tuotteita koskeva oli neulanpistopolitiikka. Neuvostoliitto meni, mutta stallarit jäivät. Nyt ei saa kritisoida Venäjää ja sen tuotteita. Hieman selkäranaa ladamiekkosellekin. Toisaalta. on kai niin, etä kun selkärankaa ei ole ollut tähänkään saakka, niin mistä se nyt löytyisi.

      • weli_wiljami

        Kyllä Ladaa saa arvostella. Jotkut täällä arvostelevatkin tai ainakin yrittävät arvostella sitä koettaen keksiä siitä vikoja. Vikoja siitä ei löydy ja siihen arvostelu tyrehtyykin
        Ei täällä kukaan olisi estämässäkään Ladan arvostelua, mutta minkäs sille voi, että arvostelun aihetta ei näy olevan.


      • Topi
        weli_wiljami kirjoitti:

        Kyllä Ladaa saa arvostella. Jotkut täällä arvostelevatkin tai ainakin yrittävät arvostella sitä koettaen keksiä siitä vikoja. Vikoja siitä ei löydy ja siihen arvostelu tyrehtyykin
        Ei täällä kukaan olisi estämässäkään Ladan arvostelua, mutta minkäs sille voi, että arvostelun aihetta ei näy olevan.

        "... mutta minkäs sille voi, että arvostelun aihetta ei näy olevan."

        Eopä tunnu tosiaankaan olevan aihetta arvosteluun.

        http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=590&posting=22000000012349113


      • Seppo
        weli_wiljami kirjoitti:

        Kyllä Ladaa saa arvostella. Jotkut täällä arvostelevatkin tai ainakin yrittävät arvostella sitä koettaen keksiä siitä vikoja. Vikoja siitä ei löydy ja siihen arvostelu tyrehtyykin
        Ei täällä kukaan olisi estämässäkään Ladan arvostelua, mutta minkäs sille voi, että arvostelun aihetta ei näy olevan.

        Weli_wiljamin tuntevat tietävät, että hänen ladaansa ei voi syntyä lisää vikoja, koska auto seisoo tallissa. Syy: wiljami ei saa autoaan käyntiin eikä nuukana, maineestaan kovasti kiinni pitävänä uskalla tunnustaa asioiden oikeaa laitaa. HInausauto pihalla veisi rippeetkin jo hieman rapistuneesta maineesta.


    • ookkonääkönää

      Lada on laatuauto.Kestävä,edullinen ja taloudellinen .Kertakaikkiaan Premiumia,jonka laatutasoon Saksalaiset autot eivät yllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      80
      7671
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      74
      7494
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      166
      6069
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      55
      4966
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4159
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3900
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3592
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3527
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      101
      3227
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      11
      3067
    Aihe