Nokia pää-johtaja sai mitalin rintaansa vaikkei ole tehnyt muutakuin vienyt Suomalaisilta työpaikkoja kiinaan ja samoin oli muitten yritys johtajien laita.ja miten jonku vuoden pakolaisen palkitseminen liittyy itsenäisyyteen? että loiekö niin että mitä enemmän harrastaa vääryyttä ja petturuutta isänmaata kohtaan sitä enemmän saa prenikoita rintapieleensä ja kunniaa,erikoista kun valtakunnan Presidentti palkitsee kaikenmaailman hihhuleita joilla ei itsenäisyyden kanssa ole mitään tekemistä! köyhäkansa maksaa kaken sen loiton ja elwistelyn linnan juhlisa sitäkö me tahdomme että kustannamme eliiti punikeille linan juhlat ja kaikille hanslankareille?
Vastaukset 2
- presidenttiehdokas nimeltään
Tavja Halonenhan haluaa nimenomaan auttaa vähemmän kehittyneitä maita, joten eikös Ollila sitten tee erinomaista kehitysaputyötä Kiinan suhteen?
- ...
No eiköhän Nokia itsessään ole myös jotain tuonut Suomelle. Valivalivali
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l275931Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni48727- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et35584- 52564
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona31494- 48477
- 44460
- 30459
- 38450