inhottava uni

wksi

Yh, vieläkin ällöttää tämä uni. Näin siis unta etteä menin vessaan, kun nousin pöntöltä huomasin että ulosteen seassa oli jotain. Sieltä alkoi luikerrella kauhee määrä erikokoisia matoja. Yritin vetää pöntön mutta ne madon jäi luikertelemaan sinne pohjalle. Sitten laitoin sekaan vähän astianpesuainetta ja sain huuhdeltua ne alas.
Seuraavassa unessa menin taas vessaan. Tällä kertaa ulosteen ympärillä oli verisuonia, ne olivat sen näköisiä että niissä kiersi veri. Otin palan ulostetta paperin päälle ja ihmettelin niitä suonia, mutta pökäle hajosi niinkuin se olis ollu jauhoa.

Ihan pihalla olen näiden unien kanssa, osaisiko kukaan selittää?

3

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Linda

      Onko sulla kenties jokin asia jonka tahtoisit unohtaa? Jotain, mikä on tapahtunut, ja joka tuntuu vievän vielä jonkin verran voimia?
      Toivoisit niinkuin se vain hajoaisi ja unohtuisi, niinkuin se pökäle?

      Usein ulosteet unessa liitetään rahaan, vaurauteen.

      • wksi

        Ei mulla ole mitään mitä haluaisin unohtaa...


      • veikkaa Siipirikko
        wksi kirjoitti:

        Ei mulla ole mitään mitä haluaisin unohtaa...

        Kun ihminen tuuppaa jotain inhottavia luikertelijoita kehostaan ulos, on se merkki siitä, että kehossasi on jokin sairaus joka on hoidettavissa.

        Veri antoi vihjeen, että mene jo lääkäriin.

        Mieti ennen ajanvarausta: toimiiko ruuansulatus kunnolla eli pääsetkö käymään kerran vuorokaudessa tarpeillasi ja, että ulostemassa on normaalia eikä kovia kikkareita tai liian löysää?

        Onko sinulla jokin ihottuman tai vaikkapa ruoka-aineallergian vaara uhkaamassa?

        Jotakin sinulla on nyt vaivana ja uni sen sinulle kertoi.

        Ulosteet ilman luikertelijoita viittaavat raha-asioihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30728
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4141
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2714
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      1879
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      590
      1654
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1584
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1561
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1488
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1238
    Aihe