Alkaa jo ärsyttämään noi samanlaiset "linnanjuhlat" vuodesta toiseen. Siellä nämä kaiken maailman turhimmat tallaajat, joilla vaan nyt sattuu jostaki syystä olemaan enemmän maallista mammonaa sukanvarressa ku tavallisella tossunkuluttajalla, ryyppäävät, rellestävät ja syöpöttelevät verorahoilla. Suljen pois tästä kategoriasta sotiemme veteraanit (sekä miehet että naiset), sotaorvot jne.
Mutta nuo tekopyhät pyörijät joilla ei ole mitään tekemistä Suomen itsenäisyyden kanssa joutaisivat sieltä pellolle. Varmaan jos sota syttyisi ni ensimmäisenä olisivat letti ojossa seilaamassa paatilla tuonne Ruottin puolelle.
No sainpahan vuodattaa jonnekkin. Helpotti vähän. Alako vaan ärsyttää toi mieletön perseennuolenta joka heijastu linnasta ku valo halogeenilampusta.
tekopyhät juhlat ja ihmiset
3
238
Vastaukset
- tosi-tv
Saataisi aivan varmasti,jos edes kerran kokeilisivat ja kutsuisivat sinne vain vähäosaisia ja muita ongelmaisia.
Tarjolle pullokaljaa,nakkeja ja ranskalaisia ketsuppia.
Musiikiksi suomi-poppia,no tänään aamu-tveessä joku kutsutuista ehtikin vaatia sitä musaa.- ko?
Kutsuvieraat voisi arpoa väestörekisteristä...tasa-arvoa nääs. Ja nyyttikestiperiaatteella jokainen toisi jtn syötävää. Hei haloo!
- haloo haloo
ko? kirjoitti:
Kutsuvieraat voisi arpoa väestörekisteristä...tasa-arvoa nääs. Ja nyyttikestiperiaatteella jokainen toisi jtn syötävää. Hei haloo!
Hyvä ajatus.Kyllä välillä pitäisi poiketa totutusta.
Ei nyyttikestejä,vaan kunnon tarjoilulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331910- 69834
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28787Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?258717Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64698Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132669- 10653
- 26633
- 77633
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200626