Lopetin Zoloftin 10 pv sitten ja nyt tulee kamalia väsymys/huimaus/Pyörrytys/pahoinvointi kohtauksia.
Itse olen miettinyt voiko ne olla jotain paniikkikohtauksia jotka uudelleen nostavat päätään kun lääkitys on pois, vai olisiko ne pikemminkin lopetuksen sivuoireita??
Kertokaa mielipiteitänne jos on kokemusta tai olette kuulleet näistä lopetusvaiheen oireista!
KIITOS!
Itse olen miettinyt voiko ne olla jotain paniikkikohtauksia jotka uudelleen nostavat päätään kun lääkitys on pois, vai olisiko ne pikemminkin lopetuksen sivuoireita??
Kertokaa mielipiteitänne jos on kokemusta tai olette kuulleet näistä lopetusvaiheen oireista!
KIITOS!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla alkoi viekkarit about reilun viikon päästä lopettamisesta,huimausta ja sähköiskun kaltaisia tuntemuksia päässä.
kyllä nuo ovat aivan selviä vieroitusoireita!
Itse olen kärsinyt paniikkihäiriöstä nyt n. 8 vuotta. Söin ensimmäisen vuoden lääkkeitä ja tämän jälkeen en ole lääkkeitä tarvinnut. Nyt kuitenkin tänä syksynä olen kokenut samanlaisia tuntmuksia kuin sinä. Ei varsinaisia kohtauksia, mutta sinnepäin. Voi siis olla että eivät johdu lääkityksen lopettamisesta.