treffit jännittää

niina

moi!
mulla on viikon päästä treffit 4 vuotta itseäni vanhemman jätkän kanssa. jännitän yleensä tällaisia asioita paljon ja nyt jännitys on extrasuuri. tutustuin tähän jätkään yhden deittipalvelun sivuilla. ollan vaihdettu kuvia ja juteltu netissä jonkin verran. miten selviän treffeistä ilman hirveää jännitystä? pelkään että menen ihan paniikkiin, enkä saa sanaakaan suustani. jätkä on todella kiinnostava joten paineet ovat suuret. kertokaa vinkkejä ja neuvoja ja kokemuksia jne! kiitän jo valmiiksi :)

2

808

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • realistinen

      Ne deitti jutut harvoin onnistuu. Useimmiten se toinen osapuoli on niin luontaantyöntävä kuitenkin todellisuudessa, että tuskin menetät mitään. Mene tuolla asenteella, niin voit olla rento ja jos onkin niin että synkkaa niin sittenhän se on aivan ihana yllätys. Mulla on ainakin kaikki senssitapaamiset olleet surkeita tapauksia. Ensin ovat antaneet kivan kuvan itsestään, mutta todellisuus olikin ihan toista, eivät ole yleensä omia itseään. Joten josa joku on oma itsensä, niin se voit olla sinä ja sillä henkilöllä on silloin se valinnanvara.

    • alkuun

      että jännittää niin siitä se tilanne laukeaa!! Itselläni ollut 6 kpl netin kautta treffejä. 1 oli pohjnoteeraus loput 5 ollut todella hyviä kokemuksia. itse olen siis miespuolinen. nuo 5 naista ovat olleet juuri sellaisia millaisen kuvan he ovat netissä antaneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      92
      5931
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2790
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2046
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1496
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      950
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      754
    Aihe