Mitä isälle?

Antakaapa vinkkejä mitä antaisin isälle joululahjaksi! !

Hän on eläkkeellä oleva maanviljelijä, ei katso tv:tä eikä harrasta mitään kummempaa urheilua paitsi ulkoilua.

Mitään ei tule mieleen!
52432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ulos liittyvää.
potkukelkka
lintulauta
ulkokynttelikköjä,valoja
lumilapio,kola
hanskat,pipo,villasukat
toppavaatteita
lämpökerrastoa
saunomiseen liittyvää juttua

natsaisko mikään...

Äänestä

EIkö isäsi tosiaan harrasta mitään?? Osta sille esim. jotain kalastukseen liittyvää ja pakota se harrastamaan.

Äänestä
  • Kalastukseen liittyen kunnon kalaruokakirja ja fiskarssin kalasakset? Mitäs jos ei oo lähellä järveä? Ei ihmistä kannata "pakottaa" harrastamaan, useimmiten menee raha vaan hukkaan tai toisaalta jos vihiä on niin pieni aloite voi olla myös virike harrastuksen aloitukseen.

    Millaista ulkoilua? -Kävelysauvat?

    Entäpä jotain perimiehellistä, onko parranajokone jo nähnyt parhaat päivänsä?

    Äänestä

  • yks isän tyttö kirjoitti:

    Kalastukseen liittyen kunnon kalaruokakirja ja fiskarssin kalasakset? Mitäs jos ei oo lähellä järveä? Ei ihmistä kannata "pakottaa" harrastamaan, useimmiten menee raha vaan hukkaan tai toisaalta jos vihiä on niin pieni aloite voi olla myös virike harrastuksen aloitukseen.

    Millaista ulkoilua? -Kävelysauvat?

    Entäpä jotain perimiehellistä, onko parranajokone jo nähnyt parhaat päivänsä?

    Joo no tossa oon samaa mieltä, ei kannata pakottamalla pakottaa. Ilmaisin hiukka huonosti. Tarkoitin että hyvä kannustaa johonkin uuteen harrastukseen, jos voi "haistella" että toinen siitä pitää, ehkä on joskus harrastanutkin.

    Parranajokone on hyvä idea, jos vanha on huono. Tai joku muu käyttötavara.

    Ja kalastukseen liittyen on kylläkin todella hienoja lahjaideoita, etipä vaikka netistä jotain lahjaperhoja tai juhlauistimia.

    Äänestä

Tässäpä joitakin sekalaisia ehdotuksia:
- rukkaset tai muut lämpimät käsineet
- lintukirja
- kiikarit
- heijastinliivi tai muita heijastimia
- liukuesteet kenkiin
- taskulamppu
- puukko
- seinäkalenteri
- työkalulaatikko
- konjakkipullo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Inkivääri kirjoitti:

Antakaapa vinkkejä mitä antaisin isälle joululahjaksi! !

Hän on eläkkeellä oleva maanviljelijä, ei katso tv:tä eikä harrasta mitään kummempaa urheilua paitsi ulkoilua.

Mitään ei tule mieleen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu