Tampereella HM-isännöinti

Muori

Minkäslaista kokemusta löytyy tälläisestä yrityksestä? Tietääkseni ainakin Härmälän alueella isännöi useampiakin pienkerrostaloja.

Olisi kiva tietää ettei iske kirvestä kiveen. Kaikki tieto todella tervetullutta.

5

936

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jlhjhfg

      Jos mulla olis toi firma, niin lisäisin siihen H:n ja M:n väliin i:n. Tulis hieno nimi: HIM-isännöinti

    • Erittäin ammattitaitoinen firma. Edellisessä taloyhtiössä hallituksessa ollessa tuli potkittua vanha isännöitsijä pellolle ja siirryttyä ko. firmaan. Hinta laski n. 40% ja palvelu parani. Kilpailutus kannattaa, mutta silloin kun hallituksessa teimme kilpailutuksen, niin HM oli edullisin KOKONAISKULUISSA ja ammattitaitoista väkeä siellä on.

      Ps. korostan kokonaiskulut-sanaa sen vuoksi, että jotku isännöitsijätoimistot kyllä tarjosivat edullisesti peruspalveluita, mutta hinnastossa sitten laskutettiin melkein jokaisesta liikkeestä ja toimistokulut oli ylimitoitettuja.

      • Pete2

        Me taas vaihdoimme HM-Isännöinnistä pois muutama vuosi sitten, juurikin epäpätevän ja huolimattoman isännöitsijän takia.

        Tarkistin juuri heidän sivunsa ja kyseinen kaveri ei ole enää heillä töissä => ehkä siis ihan ok nykyään.
        (toki tuokaan ei koko firmasta huonoa tehnyt)


      • Muori

        Meillä on pieni taloyhtiö ja tarvitsemme eri toten osaavaa teknistä isännöitsijää. Kuka tahansa osaa laskuja maksaa. Kirjanpito osaamistakin taloyhtiöstä löytyy. Sellainen isännöitsijä haussa, jolla olisi myös aikaa hoitaa taloyhtiömme asioita ja että homma pelaisi. Mikäli joku tuntee hyvän niin vihjeet tervetulleita.


    • ei_vakuuta

      Tehoton, ylimielinen, vanhanaikainen. Vaikea löytää hyvää sanottavaa, asiat junnaa paikallaan, huono kommunikaatio, huolimatonta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe