Halpa ja hyvä huolto

Jeppe

Bilian tarjous Clion normaalille 80tkm huollolle sis. jakopäänhihnan vaihdon oli 950€. Ei taida meikäläisen budjetti kestää... Mitä vaihtoehtoista renault korjaamoa suosittelette pääkaupunkiseudulta?

5

3273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juha

      tuolta se on siinä malmin bilian vieressä et siellä varmaan saat halvemmalla tollaisen homman.Olin siellä itse duunissa aikoinaan ja ihan hyvää duunia siellä silloin tehtiin ainakin.
      http://www.jatar.mpoli.fi/

    • Sakke

      Kannattaa kysyä, mikä on huollon hinta Autokorjaamo Kujalassa, sijaitsee Korsossa Urpiaisentiellä. Tuntevat Rellut kuin omat taskunsa.

    • rellu

      Kannattaako yleensä kaikkia huoltoja suorittaa merkkiliikkeessä / missään. Tulpat ja suodattimet voi vaihtaa itse, öljynvaihto 70 ekee pikahuollossa, tai jos ostat marketista öljyn ja löydät vaihtajan, ei sitäkään. Hihnan vaihto (osta hihnat itse, n10€ kiristäjä 30€) tuntityönä n 30€. Saranat öljyät itse..
      Saat alle 200 euron täyden huollon.

      • Sakke

        Uudempiin autoihin ei kannata paljon mennä itse koskemaan, jos haluaa autonsa toimivan moitteettomasti. Tee se itse "halvalla"-asenne voi johtaa helposti kalliisiin jälkikorjauksiin. Ja monellako normaaliautoilijalla on tilat/ oikeat välineet autonsa kunnollisen huoltamiseen? Välineiden hankkiminenkin maksaa...saati onko meillä taitoa huoltaa itse omaa autoa (paitsi ihan perusjutut)?


    • Lagu1

      Tuol vois olla vaihteohto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      144
      5720
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3566
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      117
      2789
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2488
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      263
      1851
    6. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      29
      1839
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      49
      1790
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1616
    9. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1587
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1530
    Aihe