Eläinten hautuumaa?

Hei!
Meidän lemmikki siili kuoli tänään vanhuuteen! Nyt vain pitäisi viimeinen leposija löytää!Onko L:rannassa lemmikkien hautuumaata? Jos, niin missä?

Kiitos etukäteen vastauksista!
31056
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eläinten hautausmaa on tuolla Muukossa vai onko se Pontusta...no kuitenkin siellä päin. Yhteystiedoista en tiiä...Katsoisitko vaikka puhelinluettelosta?

Äänestä
  • Pontukselta hieman eteenpäin, Muukkoon. Muukossa sijaitsee FK-rata jonka lähistöllä kyseinen hautausmaa sijaitsee. Sinne pääsee FK-radalle menevältä tieltä, kaupungista päin tultaessa oikealla puolella.

    Äänestä

Mutta varo, tuo hautausmaa on rakennettu vanhalle intiaanien hautausmaalle. Joten jos lemmikkisi palaa kalmasta, niin muista pelätä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onneton pitäisi haudata! kirjoitti:

Hei!
Meidän lemmikki siili kuoli tänään vanhuuteen! Nyt vain pitäisi viimeinen leposija löytää!Onko L:rannassa lemmikkien hautuumaata? Jos, niin missä?

Kiitos etukäteen vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu