http://www.autofit.fi/ajankohtaista/?num=12028
se siitä vouhkaamisesta että vain merkkihuolto kelpaa !!!
Audin oma huolto ? EI ENÄÄ !!
9
2577
Vastaukset
- tulee halvemmaksi
kun ajaa Audilla ja käy lomalla Malediiveilla niin ei ole varaa huollattaa merkkiliikkeessä.
- Autistinen
jos se merkitön liike onkin kalliimpi kuin merkkiliike? En nyt tiedä onko kovin yleistä, mutta tiedän että esmes A4 jakoremmihuolto oli merkkiliikkeessä 70 egeä huokeampi kuin merkitön kelvollinen huolto, eli 350 kontra 420.
Joten ei se möykkääminen merkkihuollon kalleudesta välttämättä pidä paikkaansa ja kummassakin on yhtäläiset mahdollisuudet joutua kusetetuksi, joka sekään ei ole perin harvinaista, vaihdetaan samalla joku loppuun satasen häristin kun muka oli jo "rikki" ja minkäs teet jos et älyä enempää kuin pässi tähdistä.- penttu
Omaan cabrioon jakohihnan vaihto Audilla 1150,- AD Autopaikassa 340,-
- A4 2.5tdi Q
120tkm huollon hinta-arvio Audi Centerillä tuohon V6-dieseliin oli 2000e. Hihnat, vesipumput ja iso huolto. LMS Racing Mietoisissa teki saman operaation tonnilla ja palvelukin oli erinomaista.
- Rasvari
penttu kirjoitti:
Omaan cabrioon jakohihnan vaihto Audilla 1150,- AD Autopaikassa 340,-
Mitä järkee on laskuttaa 340 jos toinen pystyy ottaan yli tonnin. No jotkut tykkää tehä hyväntekeväisyyttä.
- Autistinen
A4 2.5tdi Q kirjoitti:
120tkm huollon hinta-arvio Audi Centerillä tuohon V6-dieseliin oli 2000e. Hihnat, vesipumput ja iso huolto. LMS Racing Mietoisissa teki saman operaation tonnilla ja palvelukin oli erinomaista.
jo överiksi, sillä en todellakaan usko että LM tekee myöskään hyväntekeväisyyttä, joten joku mättää tuolla merkkihuollossa.
Omaan A6 dieseliin tehtiin keväällä myöskin ns. täyshuolto remminvaihdon keralla, tosin ei vaihdettu vesipumppuja, eikä omassani olekaan kuin yksi, ei tosin vaihdettu automaattilaatikon öljyjä, niin hinta oli 800€ kieppeillä, kuitti on autossa enkä sitä nyt viitsi käydä hakemassa. Niin, se oli Laakkosen merkkihuollon tekemä homma. - archie
Autistinen kirjoitti:
jo överiksi, sillä en todellakaan usko että LM tekee myöskään hyväntekeväisyyttä, joten joku mättää tuolla merkkihuollossa.
Omaan A6 dieseliin tehtiin keväällä myöskin ns. täyshuolto remminvaihdon keralla, tosin ei vaihdettu vesipumppuja, eikä omassani olekaan kuin yksi, ei tosin vaihdettu automaattilaatikon öljyjä, niin hinta oli 800€ kieppeillä, kuitti on autossa enkä sitä nyt viitsi käydä hakemassa. Niin, se oli Laakkosen merkkihuollon tekemä homma.Stocka pyytää 1200€ ja täsmälleen samasta huollosta laakkosen yrjö 650€, molemmat on ns. merkkiliikkeitä, mutta millä selität tämän hinnaneron? Huvittavinta on se, että huoltohintojen piti kilpailun vapauduttua rutkasti laskea sekä selkiintyä, mutta nyt on käynyt just päinvastoin.
- Urpo
archie kirjoitti:
Stocka pyytää 1200€ ja täsmälleen samasta huollosta laakkosen yrjö 650€, molemmat on ns. merkkiliikkeitä, mutta millä selität tämän hinnaneron? Huvittavinta on se, että huoltohintojen piti kilpailun vapauduttua rutkasti laskea sekä selkiintyä, mutta nyt on käynyt just päinvastoin.
Eiks vesipumppu ole tossa mallissa "samassa" paketissa? Jos pumppu hajoo niin pumpun vaihto maksaa lähes yhtä paljon kun hihnan vaihto.
- Audissimo
Audi on...!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245