OE.n ongelma

Nykyään en saa sähköpostiini tulleita linkkejä auki suoraan linkistä vaan joudun lisäämään sen esim. suosikkeihin. Onko tämä jokin turva juttu ja miten sen saa pois päältä? Käyttis XP-home ja OE on kutonen. Duunissa olevassa koneessa se kyllä onnistuu vaikka käyttis on sama ja OE myös.
3211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kyselit jo tuolla aiemmin eikä kukaan vastannut. Mustin tässä nyt korjanneeni jonkun Windows ongelman näin:
Käynnistä Asetukset Ohjauspaneeli Lisää tai poista sovellus - Lisää tai poista Windowsin osia.
Valitse sieltä Outlook Express.

Oikeestaan voisit katsoa sen ohjeita:
Mene Käynnistä Ohje ja tukipalvelut. Kirjoita siihen Windowsin osat. Tulee lista. Valitse siitä Windowsin osien lisääminen tai positaminen.

Äänestä
  • ajattelin että jos sillä saisi sen OE:n ainakin osittain poistetuksi ja sitten asennetuksi uudestaan, niin se voisi korjaantua.

    Missähän se luuraa nyt se MS-mies kun sen apua tarvitaan. Se ei taida tosissaan tietää näistä microsoftin ohjelmsita mitään kun ei siitä näy ongelmatilanteista edes viuhahdusta.

    Äänestä

http://www.howtodothings.com/ViewArticle.aspx?Article=28
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;841793

http://www.experts-exchange.com/Applications/Q_21079278.html:
" Hi
I had exactly the same problem. Further more, when i went to save a web page, i got an old W95 type of 'Save As' dialog box, and the web page saved as a .dll type file which i couldnt open. Tried system restore etc.
Then tried to figure what programs i had installed since i had the problem.
Since i recently got a web cam and installed both ICQ & Yahoo Messenger, i finally figured out that it was the latest version of ICQ i had installed was messing up IE. I am using WXP SP2, so when i uninstalled ICQ (and its toolbar), everything was back to normal.
IE still works with Yahoo Messenger, so if you recently installed ICQ, this may be your problem.
Beats messing about with the registry, as Microsoft recomends.
By the way, IE is not listed in my Programs (add & remove programs), so i had no option to repair IE.
Hope this helps,
Jon"

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Yia kirjoitti:

Nykyään en saa sähköpostiini tulleita linkkejä auki suoraan linkistä vaan joudun lisäämään sen esim. suosikkeihin. Onko tämä jokin turva juttu ja miten sen saa pois päältä? Käyttis XP-home ja OE on kutonen. Duunissa olevassa koneessa se kyllä onnistuu vaikka käyttis on sama ja OE myös.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu