Tykki

Voikkaalla asui n. 20 vuotta sitten tyyppi, joka tunnettiin nimellä Tykki. Äijä oli niin riski ja pelottava, että autotkin väisti, kun Tykki käveli keskellä Voikkaantietä. Vieläkö tyyppi on kuvioissa?
2873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vanha juoppo.Kerran yksi vielä isompi Porvoolais mies Voikkan nakkarilla painoi tykin toisella kädellä niskasta maahan ja tilasi toisella kädellä lihapiirakan kahdella nakilla.

Äänestä
  • Tykki on ollut "kuivilla" jo pitkän, pitkän aikaa. Hatunnostoinen paikka henkilölle, joka on elänyt joskus hurjaa nuoruuttaan. Moni ei säily hengissä tuohon ikään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


woykkahuikka kirjoitti:

Voikkaalla asui n. 20 vuotta sitten tyyppi, joka tunnettiin nimellä Tykki. Äijä oli niin riski ja pelottava, että autotkin väisti, kun Tykki käveli keskellä Voikkaantietä. Vieläkö tyyppi on kuvioissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu