Antaisin vinkin kaikille äideille joilla vauvat itkevät enemmän tai vähemmän öiseen aikaan.
Minun tyttöni itkeskeli kuukauden verran ja joka öy kun oli 2 kk ikäinen. Kaikkea koitettiin mitä mieleen tuli....ja rankkaa oli.
Hierottiin vatsaa ja jalkapohjia. Keinutettiin mitä kummallisissa paikoissa ja asennoissa. Valvottiin miehen kanssa vuoroöitä...mitä nyt nousin imettämään.
Sitten jätin kahvin, teen jaa limpparit. Kaikki ruoka-aineet ja juomat jotka aiheuttivat minulle hiemankin ilmavaivoja tai voisivat aiheuttaa yl. vatsavaivoja.
Ja sen jälkeen meillä nukuttiin.
Ja nukutaan edelleen kun 3 vuotta tulee täyteen.
Ei siis aina maitoallergiaa.....
Onkohan koliikki niin yleinen kun puhutaan???
3
1541
Vastaukset
- Ameerica
Ja Cuplaton ei vaikuttanut meillä yöuniin. Jatkoin kuitenkin sen antamista hetken senkin jälkeen kun lopetin kaikki ruoka- ja juoma-aineet.
:) - oikein
että sinun mielestäsi koliikki on yhtä kuin maitoallergia? Eihän se pidä ollenkaan paikkaansa!
- nero
Siis ensinnäkin tuo nimi-merkki on vaan lempinimi koskska todella mähläsin tän tietsikan kanssa kun tän sain.
Imetin vanhinta tytärtäni 2 viikkoa , hän on nyt 22v.
alkoi huuto tasan kl.17.00 iltapäivällä syötin vastiketta, sitten sain vinkin:
Keitin vettä niin että todella kiehui nakkasin kylpypaljuun ,nakkasin 2pussia Kamomilla tee pusseja sinne ja annoin liota niin kauan kunnes oli sopivan lämpöistä tenavalle.
Siellä kelluteltiin n.vartti höyryt nokkaan ja koliikki loppui siihen.
Siis sitä jatkettiin vaikkei huutanut n. 2kk.
Samalla hieroin vatsaa oli kuin olis muksu ollut Bubbel altaassa tämä on nyt vaan mun kokemus mutta meillä se auttoi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1314681Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv742692Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801705Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 47905
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122863Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N70847Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799