Pääsen vain oletuskotisivulle

notron

Osaisko joku guru neuvoa mitä pitäis tehdä kun olen kai jotenkin huomaamattani sössinyt palomuuriasetukset. Nimittäin en pääse selaimella muualle kuin oletuskotisivulle ja sen alla oleville sivuille. Muihin osoitteisiin kun yrittää, niin tulee "sivua ei löydy". Tietoturvaohjelma on Symantec.

8

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sikakyösti

      koko norttoni sitä ei oo tarkotettu kotitietokoneisiin,tyhjää roinaa täynnä, pane vaikka avast tilalle. Sitäpaitsi koko nortonin poistokin on jo oma hommansa, haisee pakkokäyttö, koska siitä on vaikea päästä eroon

      • perspentti

        Nortoni on hyvä, eikä sitä tarvii poistella


      • ompi
        perspentti kirjoitti:

        Nortoni on hyvä, eikä sitä tarvii poistella

        Norton on paras suoja koneelle.Ne jotka haukkuu sitä on kateellisia,perseaukisia pörröjä.


    • niin väliä

      kunhan opettelee käytön, asetukset, ja lukee ohjeet..
      En ole guru, mutta arvuuttelen..oletko säätänyt asetuksista Suojauksen liian tiukoille?

      • notron

        En ole tietoisesti säätänyt yhtään mitään, eli epäilen että olen johonkin tökännyt ruksin vahingossa ja huomaamatta. Viimeisen päivityksen jälkeen alkoi nämä ongelmat.

        Tyytyväinen olen Nortoniin ollut jo 2 vuotta, mutta jos en saa tätä kuntoon niin pakko on vaihtaa. Ja tukeen en soita, se on rosvousta.


      • entäs
        notron kirjoitti:

        En ole tietoisesti säätänyt yhtään mitään, eli epäilen että olen johonkin tökännyt ruksin vahingossa ja huomaamatta. Viimeisen päivityksen jälkeen alkoi nämä ongelmat.

        Tyytyväinen olen Nortoniin ollut jo 2 vuotta, mutta jos en saa tätä kuntoon niin pakko on vaihtaa. Ja tukeen en soita, se on rosvousta.

        oletko laittanu valvontaohjelman pois käytöstä?. Ettei se estä menemästä muille sivuille.


      • Rouva Dostojevski
        entäs kirjoitti:

        oletko laittanu valvontaohjelman pois käytöstä?. Ettei se estä menemästä muille sivuille.

        Voi olla. Mistä se laitetaan pois/päälle?


      • sulta
        Rouva Dostojevski kirjoitti:

        Voi olla. Mistä se laitetaan pois/päälle?

        löytyy se Nortonista.Klikkaa Nortonin kuvaketta,siinä alhaalla näkyy valvontaohjelma.Klikkaa kerran valvontaohjelmaa,oikealta valittet poista käytöstä.Virustorjunta toimii normaalisti vaikka sen valvontaohjelman poistaa käytöstä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      940
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe