Vaikea on tietää mitä haluat. Ajatuksia harva osaa lukea ja arvaus on yksi mahdollisuus miljoonasta!
Puhu, äläkä osoita mieltäsi!
11
1787
Vastaukset
- banderollipallero
Ai näkyykö mun banderollit sulle asti?
Mä tota noin niin vastustan nykyään melkein kaikkea.
Itseänikin melkein naurattaa välillä tämä uusi tiukka linja.
Osaatko sä selittää miksi mä tälleen näiden banderollejen kanssa?- sinä tuo
tuolla joka huitoo tuulessa läpyskän kanssa, mitä siinä lukee?.. En näe tänne asti hmmmm hmmmm...mitä siinä lukee? Vastustat, minuakin?
Oletko nyt aivan varma, lukitsetko vastauksen,vai kysytkö yleisöltä?=) - Marssifarssi
sinä tuo kirjoitti:
tuolla joka huitoo tuulessa läpyskän kanssa, mitä siinä lukee?.. En näe tänne asti hmmmm hmmmm...mitä siinä lukee? Vastustat, minuakin?
Oletko nyt aivan varma, lukitsetko vastauksen,vai kysytkö yleisöltä?=)Lisää liksaa ja vähemmän töitä!
- ei liksaa
Marssifarssi kirjoitti:
Lisää liksaa ja vähemmän töitä!
teretulemast Kaidus maaha.
- b:p
Sulla on suuria suhdelukuja.
- Ehdotus*
on suuri, karsii vapaasti turhat pois ja jättää ne mahdolliset jäljelle. En tiedä mitä ne on?
ne jäljelle jäävät :?(.... :0D.......=(.......:O)
=/....Ajatuksia en osaa lukea! - eka
Ehdotus* kirjoitti:
on suuri, karsii vapaasti turhat pois ja jättää ne mahdolliset jäljelle. En tiedä mitä ne on?
ne jäljelle jäävät :?(.... :0D.......=(.......:O)
=/....Ajatuksia en osaa lukea!ni jää ne puolimlliii
- Marssifarssi
Ja minähän kannan banderollit tosi tyylillä!
- K....
Entä kun on luvannut olla puhumatta? Nainen, jota rakastan, tietää varsin hyvin, että lupasin olla ottamatta yhteyttä. Ratkaisu on riittävän vaikea jo nyt. Aika näyttää, miten tässä käy, mutta en vieläkään usko tuon avioliiton jatkumiseen muuna kuin kulissina. Kulissiavioliitto taas ei ole pitkän päälle inhimillinen vaitoehto.
- Amor vincit omnia
Etkö millään ymmärrä, ettei paluuta entiseen ole. Hän teki ratkaisunsa. Sinä se et ollut. Päästä irti ja ala vihdoinkin elää omaa elämääsi. Vuosiko tätä ruikutusta on näillä foorumeilla kuultu?
Mistä tiedät avioliiton tällä hetkellä olevan vain kulissia? Onko se kuitenkin vain toiveajattelua? Asiat ja tilanteet muuttuvat, suhde elää jatkuvasti. Ehkä et sittenkään tiennyt kaikkea rakkaastasi.
Ilkeä en tokikaan tahdo olla, mutta oman itsesi takia: Tunnusta tosiasiast ja anna jo olla.
- tämä...
En valitettavasti osaa puhua kieltä jota ymmärrät.
Sun on nyt vaan siirryttävä eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8827J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756